Tréner Al Taawon varuje Cristiana Ronalda: „Dáva nám to motiváciu…“

Tréner Al Taawon varuje Cristiana Ronalda: „Dáva nám to motiváciu…“

Péricles Chamusca hovorí o dueli s Al Nassrom, ktorý je naplánovaný na piatok.

Péricles Chamusca tvrdí, že vie, čo musí urobiť, aby zabránil Cristianovi Ronaldovi v zmene v zápase medzi Al Nassr a Al Taawon v 17. kole saudskej ligy, ktorý je naplánovaný na piatok. Tréner súperovho tímu sľubuje, že „vezme priestor“ CR7, a priznáva, že príchod portugalskej hviezdy do Saudskej Arábie mu priniesol väčšie zviditeľnenie vo svetovom futbale.

„Hrať proti Al-Nasr a Cristianovi Ronaldovi dáva hráčom veľkú motiváciu. Je to zápas, ktorý bude vonku veľmi sledovaný. Je to predstavenie pre všetkých zúčastnených. Hrať proti Ronaldovi nám dáva motiváciu, ale musíme mu vziať priestor v blízkosti pokutového územia. Má veľkú kvalitu, pokiaľ ide o streľbu,“ povedal Pericles Chamusca v rozhovore pre Al Riyadiah a potom pokračoval.

„Príchod Cristiana Ronalda je pre ligu dôležitý, pretože zvýšil úroveň zahraničných profesionálnych hráčov v Saudskej Arábii a rozšíril futbal v krajine. Táto dohoda má celosvetový dosah. Okrem zvýšenej publicity Cristianovej prítomnosti tu rastie aj záujem hráčov rovnakého kalibru prísť hrať do Saudskej Arábie. Okrem toho je to veľmi disciplinovaný a profesionálny hráč. To je dôležité, pretože okrem toho, že je hráčom najvyššej úrovne a má tieto vlastnosti, bude mať čoraz väčší vplyv na krajinu,“ zdôraznil brazílsky tréner Al Taawonu.

Daniel Sedlák