Réway pozvánku nedostane. Frühauf: Každý reprezentant je nositeľom kódexu

Réway pozvánku nedostane. Frühauf: Každý reprezentant je nositeľom kódexu

Slovenský hokejista Martin Réway sa neobjaví v nominácii Slovenska na blížiaci sa šampionát MS v hokeji v lotyšskej Rige.

Povedal to asistent trénera Craiga Ramsayho počas tréningu slovenských reprezentantov na zimnom štadióne v Bratislave.

„Každý reprezentant je nositeľom nejakého kódexu, je vzorom pre mládež. Tým som povedal všetko,“ uviedol Peter Frühauf.

Tréner Craig Ramsay ešte nedávno nevylúčil nomináciu slovenského útočníka, keď odpovedal na otázky Sportnetu.

„Nikdy nehovor nikdy. Mám okolo seba ľudí, ktorí sledujú jeho návrat, počul som, že hrá veľmi dobre. Neviem, či sme však pripravení ho zobrať už teraz do národného tímu, ale sledujeme ho,“ povedal Ramsay.

„Rozmýšľame nad ním. Zapôsobil na nás. Zameriame sa naňho ešte pozornejšie a potom sa rozhodneme,“ doplnil kanadský tréner.

Pod vedením Craiga Ramsayho však Martin Réway nikdy v národnom tíme nehral a nestane sa tak ani v príprave pred MS 2023.

K nominácii Réwaya sa v podobnom duchu nedávno vyjadril aj bývalý hokejista Boris Válabik.

„Podľa mňa sa Martin Réway nehodí do súčasnej reprezentácie. Nebodoval v ôsmich zápasoch play-off a to nehovorí o konzistentnom výkone. To od útočníka tím potrebuje, aby opakovane pomáhal v produktivite svojmu útoku. To je dôvod, prečo to majú ofenzívni hráči náročné.

Vyžaduje sa od nich, že každý zápas budú dávať góly a pomáhali svojmu tímu. Réway nebude pomáhať pri oslabeniach a defenzíve. Osem zápasov bez bodu je príliš veľa,“ zhodnotil šance Réwaya expert RTVS Valábik.

„Ďalším faktorom je rýchlosť. Hráč Spišskej Novej Vsi nie je veľmi rýchly korčuliar. Sami môžeme vidieť rozdiel medzi slovenskou extraligou a zápasmi na medzinárodnej úrovni.

Martin vie robiť geniálne veci, vie spraviť vynikajúcu nahrávku, ktorú nikto iný nevidí. Potrebuje však na to čas, ktorý na medzinárodnej úrovni nebude mať,“ dodal Valábik.

Samuel Valach