Podozrivé kurzy? Po MMA zápase Gábora Borárosa preverujú okolnosti stávok

Podozrivé kurzy? Po MMA zápase Gábora Borárosa preverujú okolnosti stávok

Sobotný turnaj Fabriq MMA 2 spôsobil veľké diskusie.

Po zápase Gábora Borárosa s Kirillom Medvedovským sa spomínajú podozrivé stávky a zvláštne pohyby kurzov. Jedna zo stávkových spoločností oznámila, že už preveruje okolnosti niektorých stávok.

K situácii sa medzičasom vyjadrila aj samotná organizácia.

SvetMMA oslovil aj ďalšie stávkové kancelárie, ktoré mali duel v ponuke. Zisťovali sme, či rovnako zaznamenali zvláštne pohyby kurzov.

Reštart po sérii prehier

Hlavný zápas podujatia Fabriq 2 vyhral jeden z najznámejších slovenských bojovníkov Gábor Boráros.

Boráros neprežíval v posledných rokoch ideálne obdobie. Po víťazstve v prelomovej prvej sérii reality šou Oktagon Výzva striedal výhry a prehry. Potom prišli medzi rokmi 2020 a 2021 tri porážky v rade.

Po nevydarenej sérii dostal príležitosť na menší reštart v novej organizácii Fabriq MMA, ktorá má blízke vzťahy práve s Oktagonom. Ten umožnil jeho štart na turnajoch Fabriq.

Boráros tam najskôr na jeseň v Trnave zdolal Roberta Oganesyana, ktorého ukončil v prvom kole na škrtenie. Tentoraz zápasil v Nitre s Kirillom Medvedovským.

Súper rýchlo prehrával

Medvedovsky síce pred rokmi zápasil a rovnako raz zvíťazil v Bellatore, prestižnej svetovej organizácii, avšak za ostatné roky má jeho kariéra úplne iný priebeh.

Až do soboty mal šesť prehier v rade, vždy hneď v 1. kole. Na to na svojej stránke pred sobotným zápasom upozorňoval aj popredný český rozhodca a tréner Jakub Müller.

„Môžete sa pozrieť na jeho „zápas“, kde sa nesnaží ani vyhrať, ani nejakým spôsobom vzdorovať, ale ľahnúť si čo najrýchlejším a najdôveryhodnejším spôsobom.

Asi každému je jasné, o čo ide bývalej 57-ke (Medvedovsky kedysi zápasil vo váhe do 57 kg, pozn. red.), ktorá sa s postavou Homera Simpsona púšťa do bojov v poloťažkej a strednej váhe,“ uviedol na sociálnej sieti a pripojil odkaz na Medvedovského decembrový duel.

Prehral tam za 64 sekúnd. Celkovo to bol z posledných štyroch Medvedovského zápasov ten najdlhší. V ostatných troch prípadoch prehral okamžite v prvej minúte.

Naposledy v januári vydržal v klietke 27 sekúnd a prehral na technické K.O.

Martin Baláž