Bývalý vývojár Rockstar chce, aby GTA 6 bolo ‚menšie‘

Bývalý vývojár Rockstar chce, aby GTA 6 bolo ‚menšie‘

V posledných desiatich rokoch pravdepodobne fanúšikovia Grand Theft Auto strávili mnoho hodín jazdením po obrovskej, otvorenej mape Los Santos v GTA V. Nie je to najväčšia mapa v histórii hier, ale je dosť veľká a často môže dlhá jazda (alebo let, plavba, jazda …) stáť medzi hráčom a jeho cieľom. Napriek najlepším snahám Rockstar naplniť celý svet, niektoré oblasti sú dosť otvorené a nie sú hodné skúmania14.

Bývalý vývojár Rockstar menom Tony Gowland (ktorého vlastné štúdio práve vydalo Dungeon Golf) verí, že GTA 6 by malo byť ‚menšie a hustejšie‘, s ‚pamätnou navigáciou‘ a menej širokými, otvorenými priestormi14. Gowland, ktorý pracoval na príbehoch Liberty City, Vice City, Chinatown Wars a Red Dead Redemption, v rozhovore pre PCGamesN povedal: „Pokiaľ ide o to, čo dúfam, osobne by som chcel, aby to prispelo trochu k veľkosti sveta. Myslím, že menšie, ale hustejšie miesto by možno prinieslo späť niektoré z tých pamätných navigácií, ktoré som miloval od originálu“124.

Gowland tiež adresoval katastrofické úniky, ktoré zasiahli projekt GTA 6 koncom minulého roka, ktoré videli približne 100 GB obsahu vyťaženého z Rockstar Games a rozšíreného po internete14. „Som obrovským hráčom Grand Theft Auto od hrania prvých titulov na pôvodnom PlayStation a rád by som videl niečo hustejšie – mestskú aglomeráciu pripomínajúcu New York City (ako GTA IV) alebo Londýn by bolo skvelé. Čo si myslíte?“14.

Menšia mapa pre GTA 6?

Niektorí hráči však môžu mať iný názor. Na platforme Reddit sa objavili názory, že zmenšenie mapy by pre nich skutočne pokazilo zážitok. Napríklad jeden užívateľ uviedol, že po krátkom období považoval mapu GTA V za príliš malú3. Iný užívateľ uviedol, že napriek tomu, že je menšia, považoval mapu GTA SA za väčšiu, pretože má viacero hlavných miest a rôzne oblasti ako púšte a lesy. Mapa GTA V sa naopak cíti oveľa menšia, pretože trávite viac času v podobných prostrediach3.

Budúcnosť GTA 6

Napriek týmto názorom sa zdá, že Rockstar sa snaží vytvoriť hustejšiu a kompaktnejšiu mapu pre GTA 6. Podľa únikov sa hra bude odohrávať v modernizovanej, prepracovanej verzii Miami-inspirovaného Vice City2. Gowland, ktorý pracoval na príbehoch Vice City, vysvetľuje, prečo je to tak ikonické miesto2. Bez ohľadu na to, či sa Rockstar rozhodne pre väčšiu alebo menšiu mapu, je jasné, že fanúšikovia sú nadšení z toho, čo prinesie GTA 6.

Samuel Takáč