Recenzia: Samsung Galaxy Tab S9 FE Plus – prekvapivo dobrý tablet

Recenzia: Samsung Galaxy Tab S9 FE Plus – prekvapivo dobrý tablet

Samsung Galaxy Tab S9 FE Plus je vynikajúci tablet, ktorý sa vyznačuje svojimi funkciami a dostupnou cenou. Má krásny dizajn, je dodávaný so S Pen a má stredne kvalitný displej, ktorý produkuje živé farby a vysoký jas. Reproduktory sú fantastické, najmä pre tablet. Z hľadiska výkonu zvládne väčšinu úloh s ľahkosťou1.

Čo je Samsung Galaxy Tab S9 FE Plus?

Galaxy Tab S9 FE Plus je ohromujúce zariadenie hneď po vybalení z krabice. Aj keď by som uprednostnil recenzovanú jednotku, ktorá nebola v mätovej farbe, rýchlo mi to na ňom rástlo. Tablet je tiež dostupný v tradičnejších farbách ako sú sivá a strieborná a pre niečo mäkšie, levanduľa1.

Čo na Samsung Galaxy Tab S9 FE Plus milujem

Tab S9 FE Plus má 12,4-palcový WQXGA displej, ktorý nie je AMOLED ako ten na Galaxy Tab S9 Plus. Avšak stále poskytuje príjemný zážitok z prezerania. S rozlíšením 2560 x 1600 je to viac ako dostatočné vo väčšine situácií. Avšak obnovovacia frekvencia 90Hz môže spôsobiť občasné záseky pri prechádzaní po webových stránkach, najmä ak máte rýchle prsty. Mobilní hráči by tiež mohli zažiť nejaké problémy, najmä pri hrách, ktoré zahŕňajú veľa pohybu1.

Samsung Galaxy Tab S9 FE Plus: nedokonalá veľkosť

Samsung DeX je v skutočnosti celkom šikovný a funguje tak, ako je inzerovaný. Avšak vyžaduje, aby ste prehodnotili, ako používať tablet – akýkoľvek tablet, v tomto prípade. Používanie Galaxy Tab S9 FE Plus ako niečoho bližšieho k desktopu, spolu s jeho veľkým displejom, opäť otvára otázku, či chcete tablet alebo notebook a odstraňuje niektoré dotykové funkcie, ktoré sú dlho spojené s tabletmi1.

Samsung Galaxy Tab S9 FE Plus: cena a dostupnosť

Ak máte záujem o nákup Samsung Galaxy Tab S9 FE Plus, môžete ho kúpiť priamo na webovej stránke Samsung alebo u autorizovaných predajcov, ako je Amazon a Best Buy. Verzia s 128 GB stojí 600 dolárov, ale za ďalších 100 dolárov môžete zaplatiť za verziu s 256 GB s viac pamäťou. Ak ho porovnáte s Galaxy Tab S9 Plus, ktorý začína na 1 000 dolárov, dostanete lepšie vnútornosti, úložisko a pamäť na tomto poslednom, ale stále beží na Android 131.

Záver

Galaxy Tab S9 FE Plus je vynikajúci tablet, ktorý sa vyznačuje svojimi funkciami a dostupnou cenou. Má krásny dizajn, je dodávaný so S Pen a má stredne kvalitný displej, ktorý produkuje živé farby a vysoký jas. Reproduktory sú fantastické, najmä pre tablet. Z hľadiska výkonu zvládne väčšinu úloh s ľahkosťou. Avšak veľká veľkosť a hmotnosť tabletu môže byť nevýhodou, ak plánujete ho často nosiť so sebou. Displej tabletu je uspokojivý, ale nemusí byť ideálny pre každého. Galaxy Tab S9 FE Plus tiež trpí problémami s kompatibilitou s Androidom 13, ktoré môžu spôsobiť niektoré problémy súvisiace so softvérom. Rozhranie Samsung DeX môže tiež byť1.

Samuel Takáč