Oplatí sa kúpiť S9 v roku 2023?

Oplatí sa kúpiť S9 v roku 2023?

Galaxy S9, pôvodne uvedený na trh v marci 2018, bol v čase svojho uvedenia vlajkovou loďou spoločnosti Samsung a ponúkal radu vylepšení oproti svojim predchodcom. Avšak len 4 roky po jeho uvedení, Samsung oznámil, že Galaxy S9 už nebude dostávať bezpečnostné aktualizácie a preto zastaví všetky softvérové aktualizácie pre tento model1.

Výhody a nevýhody

Hoci Galaxy S9 začína zaostávať za najnovšími vlajkovými loďami Androidu v oblastiach ako životnosť batérie, fotografovanie pri slabom svetle a rýchlosť, stále je to skvelý telefón na používanie a stále pôsobí luxusne. Niektoré z novších modelov dokonca prevzali niektoré z úvodných funkcií S9, ako je zakrivený displej po stranách. Celkovo displej stále vyzerá skvele a v závislosti od stavu by ste mali stále zažiť solídny výkon pre voľnočasové hranie hier, streamovanie a prehliadanie webu1.

Na druhej strane, ako už bolo spomenuté, nebudete dostávať najnovšie softvérové aktualizácie, takže stratíte novšie funkcie a opravy chýb1.

Záver

Konečný verdikt je taký, že ak hľadáte telefón s obmedzeným rozpočtom, Galaxy S9 by mohol byť v roku 2023 hodný zváženia. Ale vedzte, že to nie je najmodernejší telefón na trhu. Do roku 2023 môžeme očakávať, že životnosť batérie S9 a výkon procesora nebudú na úrovni pokročilejších zariadení. Jeho fotoaparát tiež bude mať ťažkosti súťažiť s novšími telefónmi, ktoré vychádzajú tento rok3.

Takže hoci by mohol byť stále hodný zváženia ako cenovo efektívna možnosť, je dôležité si pamätať, že niektoré z jeho funkcií nebudú môcť držať krok s dnešnými modernejšími telefónmi. A ak hľadáte najnovšiu a najlepšiu technológiu, možno budete chcieť ísť s iným modelom3.

Celkovo, Samsung Galaxy S9 je stále životaschopnou možnosťou pre výber telefónu v roku 2023 – ak chcete získať telefón, ktorý je starý šesť rokov. Ale ak chcete niečo viac v súlade s dobou, budete lepšie, ak si vyberiete jeden z najnovších modelov telefónov3.

Samuel Valach