Prvý MacBook Pro s technológiou OLED ešte niekoľko rokov nepríde, pretože Appleov dodávateľský reťazec ešte musí vybudovať výrobné linky

Prvý MacBook Pro s technológiou OLED ešte niekoľko rokov nepríde, pretože Appleov dodávateľský reťazec ešte musí vybudovať výrobné linky

Podľa najnovších správ sa očakáva, že prvý MacBook Pro s technológiou OLED sa na trh dostane až o niekoľko rokov. Dôvodom je, že Appleov dodávateľský reťazec ešte musí vybudovať výrobné linky pre hromadnú výrobu panelov OLED pre notebooky12. Ross Young, CEO výskumnej firmy Display Supply Chain Consultants, uviedol, že očakáva uvedenie modelov MacBook Pro s displejmi OLED až v rokoch 2026 alebo 20272.

Technológia OLED by priniesla mnohé výhody v porovnaní s aktuálnymi modelmi MacBook Pro s LCD obrazovkami. Medzi tieto výhody patrí zvýšený jas, vyšší kontrastný pomer s hlbšou čiernou, zlepšená energetická účinnosť pre dlhšiu životnosť batérie a ďalšie2. Young tiež potvrdil, že sa očakáva, že nasledujúca generácia modelov iPad Pro, ktoré sa uvedú na trh v roku 2024, budú tiež vybavené displejmi OLED2.

Napriek tomu, že technológia OLED prináša mnohé výhody, jej implementácia do produktov Apple bude vyžadovať čas. Výrobné linky pre hromadnú výrobu panelov OLED pre notebooky ešte musia byť vybudované, a preto sa očakáva, že prvý MacBook Pro s technológiou OLED sa na trh dostane až o niekoľko rokov23. Toto oznámenie je v súlade s predchádzajúcimi správami, ktoré naznačovali, že Apple sa snaží prejsť na technológiu OLED vo svojich produktoch, ale tento proces bude trvať niekoľko rokov123.

Miroslava Petrovičová