Nové podrobnosti o fotoaparátoch OnePlus 12 odhalené v úniku, prichádza nový snímač Sony IMX966

Nové podrobnosti o fotoaparátoch OnePlus 12 odhalené v úniku, prichádza nový snímač Sony IMX966

Podľa najnovších únikov sa zdá, že nadchádzajúci smartfón OnePlus 12 bude mať vylepšený fotoaparát s novým snímačom Sony IMX966. Tieto informácie sa objavili v rôznych zdrojoch a naznačujú, že OnePlus sa snaží zlepšiť kvalitu fotografií a videí, ktoré môžu byť vytvorené pomocou ich prístrojov.

Nový snímač fotoaparátu

Podľa únikov bude hlavný snímač fotoaparátu OnePlus 12 nahradený novým modulom Sony IMX9661. Tento nový snímač by mal priniesť vylepšenú kvalitu obrazu a lepšiu schopnosť zachytiť detaily v rôznych svetelných podmienkach. Okrem toho sa očakáva, že OnePlus 12 bude mať aj lepší telefoto snímač, ktorý by mal umožniť užívateľom vytvárať kvalitné zábery na diaľku2.

Detaily oproti predchádzajúcim modelom

V porovnaní s predchádzajúcimi modelmi OnePlus sa zdá, že OnePlus 12 prinesie niekoľko významných zmien. Napríklad, na zadnej strane zariadenia sa nachádza nový dizajn ostrova fotoaparátu, ktorý pripomína OnePlus 11. Okrem toho, štvrtý segment, ktorý bol predtým obsadený LED bleskom, teraz obsahuje tajomný snímač, zatiaľ čo samotný blesk bol presunutý bližšie k ostatným snímačom3.

Ďalšie špecifikácie OnePlus 12

Pokiaľ ide o ďalšie špecifikácie, OnePlus 12 by mal byť poháňaný čipsetom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Hovorí sa, že konfigurácia RAM by mohla začínať na 16 GB a ponúkať až 24 GB v najdrahšej verzii. Kapacita batérie by mala dosiahnuť 5 400 mAh, hoci na to zatiaľ nie sú žiadne pevné dôkazy. Rovnako sa očakáva, že rýchlosť nabíjania bude 120 wattov (káblové) a 50 wattov (bezdrôtové)3.

Tieto nové informácie o fotoaparátoch OnePlus 12 sú vzrušujúce a naznačujú, že OnePlus sa snaží priniesť svojim užívateľom ešte lepšie fotografické zážitky. Avšak, ako vždy, je dôležité pripomenúť, že tieto informácie sú založené na únikoch a môžu sa líšiť od finálnych špecifikácií zariadenia.

Martin Baláž