Tri nadchádzajúce seriály na Apple TV+, ktoré oprávňujú zvýšenie ceny

Tri nadchádzajúce seriály na Apple TV+, ktoré oprávňujú zvýšenie ceny

Apple TV+ sa pred niekoľkými dňami zaradil medzi streamovacie služby, ktoré nedávno zvýšili ceny, pričom Apple zvýšil cenu svojej streamovacej televíznej služby z 6,99 dolára na 9,99 dolára mesačne1. To je na vrchole zvýšenia, ktoré sa uskutočnilo len minulý rok a ktoré cenu zvýšilo z 4,99 dolára na 6,99 dolára – to znamená, že Apple za jeden rok zdvojnásobil cenu, hoci Apple TV+ stále má len zlomok obsahu, ktorý majú iné streamovacie služby a pridáva len niekoľko nových titulov každý mesiac1.

Avšak ako niekto, kto je od prvého dňa v roku 2019 odberateľom Apple TV+, môžem potvrdiť, že hodnota je stále veľmi prítomná, vďaka Appleovej dôslednosti na kvalitu namiesto kvantity a nechceniu nasledovať príručku väčších streamerov ako Netflix1. Napríklad si len pozrite tieto skóre na Rotten Tomatoes: Appleove seriály Bad Sisters, Acapulco a Drops of God majú na recenznom webe dokonalých 100%, zatiaľ čo Black Bird, Pachinko a Severance majú 97% alebo viac1.

Zvýšenie cien nikdy nie je zábavné, ale tiež by som argumentoval, že tieto ďalšie tri seriály Apple TV+ – jeden z nich je nový, zatiaľ čo ďalšie dva majú čoskoro nové série – sú tak dobré, že samy o sebe oprávňujú zvýšenie ceny1.

Slow Horses

Tretia séria šesťdielneho seriálu Slow Horses, hitovej špiónskej show Apple TV+ založenej na sérii románov Slough House od spisovateľa Micka Herrona, sa má začať 1. decembra1. Podľa môjho názoru je Herron najlepším špiónskym románopiscom generácie a každá séria tohto klenotu Apple TV+ ponúka uspokojujúco zložité rozprávanie príbehov plné hádaniek, klamstiev, zvratov a outsiderov, za ktorými môžete fandiť1.

Masters of the Air

Čo sa týka tohto ďalšieho klenotu Apple TV+, je to sprievodca obdobím druhej svetovej vojny k dvom najlepším sériám HBO všetkých čias1. „Zobrazenie psychologického a emocionálneho ceny, ktorú zaplatili tieto mladé muži, keď pomohli zničiť hrôzu Hitlerovej tretích ríše, je v srdci Masters of the Air. Niektorí boli zostrelení a zajatí; niektorí boli zranení alebo zabití. A niektorí mali šťastie, že sa dostali domov. Bez ohľadu na individuálny osud, na všetkých sa vyžadovala daň1.

Acapulco

Pre tohto posledného víťaza Apple TV+, ktorý sa nesmie minúť, sa vydávame na juh od hranice1. Bolo obdobie, keď som si myslel, že Ted Lasso od Apple je vrcholom televízie, ktorá vás rozveselí, ale jeho pomalý pokles v sériách 2 a 3 poslal mňa a viem, že veľa ďalších ľudí späť do knižnice Apple, aby hľadali náhradu1. Takmer všetky postavy tu sú také sympatické, že sa vám začne páčiť trávenie času s nimi. Rastú, robia vás smiech – a na konci sa mexická dovolenka bude zdať tak, tak lákavá (ver mi na tom)1. Tretia séria show je mimochodom na ceste, hoci Apple TV+ ešte nezverejnil oficiálny dátum1.

Martin Baláž