Apple oznamuje dátum uvedenia iOS 17

Apple oznamuje dátum uvedenia iOS 17

Apple oznámil, že iOS 17 bude k dispozícii na stiahnutie pre používateľov 18. septembra1. Spoločnosť prvýkrát oznámila aktualizáciu softvéru na svojej WWDC konferencii v júni, ale bola spočiatku k dispozícii iba v beta verzii1. Pre používateľov iPhone prinesie iOS 17 zmeny do hlavných aplikácií ako Phone, FaceTime a Messages1. Pre používateľov iPadu pridá aktualizácia aplikáciu Health, rozšírenú funkcionalitu pre widgety a nové spôsoby prispôsobenia zamykacej obrazovky1.

Na svojej výročnej uvádzacej konferencii v utorok predstavil Apple radu iPhone 15 s novými titánovými exteriérmi a nabíjaním cez USB-C, ako aj úplne nový Apple Watch s výdržou batérie 72 hodín1. Sú štyri nové modely iPhone 15, ktoré budú mať všetky nové funkcie a vylepšenia zahrnuté v iOS 172. Aktualizácia bude k dispozícii pre širokú škálu iPhonov, vrátane iPhone 152.

Keď iOS 17 vyjde na dátum uvedenia 18. septembra, stačí aktualizovať svoj softvér, aby ste získali prístup ku všetkým novým funkciám3. Medzi nové funkcie patrí Live Voicemail, StandBy režim a prispôsobený kontakt5.

Miroslava Petrovičová