Panasonic Lumix G9ii: Najlepší Micro Four Thirds fotoaparát doteraz

Panasonic Lumix G9ii: Najlepší Micro Four Thirds fotoaparát doteraz

Panasonic Lumix G9ii sa rysuje ako najlepší Micro Four Thirds fotoaparát doteraz. Príchod fázového detekčného automatického zaostrovania je revolučný a stabilizácia obrazu (IBIS) má potenciál byť jednou z najlepších v obore1. Nehovoriac o cene, ktorá je veľmi konkurencieschopná, najmä pri takýchto špecifikáciách. Mala som príležitosť vyskúšať tento malý výkonný fotoaparát v predstihu a tu sú moje prvé dojmy.

Dizajn a ovládanie

Lumix G9ii prijíma nový dizajn, ktorý je menej G9 a viac S5II. Zmizli sklonené uhly na vrchnom paneli a namiesto nich je plochý vrch, ktorý sa mi zdá modernejší1. Tiež zmizol LCD panel s nastaveniami, ktorý niektorí používatelia určite budú postrádať. Na jeho mieste je oveľa výraznejšie tlačidlo nahrávania, ktoré naznačuje hybridné schopnosti tohto fotoaparátu, a volič jazdy, ako aj obvyklý PASM volič1.

Výkon a video

Hoci bol G9 pôvodne predstavený ako fotoaparát primárne zameraný na fotografovanie, s G9ii sú hranice medzi fotografovaním a videom naozaj zastreté. Lumix zahrnul všetko, čo by ste mohli chcieť a ešte viac, vrátane externých video funkcií1. Celkovo sa G9 II ukazuje ako mimoriadne schopný video fotoaparát s niektorými vylepšeniami oproti videocentrickému GH66.

Záver

Panasonic Lumix G9ii sa javí ako najlepší Micro Four Thirds fotoaparát na trhu. S príchodom fázového detekčného automatického zaostrovania a vylepšenou stabilizáciou obrazu ponúka tento fotoaparát výnimočný výkon za veľmi konkurencieschopnú cenu. Nový dizajn a ovládanie zvyšujú jeho atraktivitu pre široké spektrum používateľov, zatiaľ čo jeho video schopnosti robia z neho ideálny hybridný fotoaparát pre tých, ktorí sa venujú fotografovaniu aj tvorbe videa.

Martin Baláž