Xbox Cloud Gaming prichádza na Meta Quest headsety

Xbox Cloud Gaming prichádza na Meta Quest headsety

Xbox Cloud Gaming, populárna platforma pre streamovanie hier, sa konečne dostáva na headsety Meta Quest. Táto novinka znamená, že majitelia Meta Quest 2, 3 a Pro budú môcť streamovať stovky hier prostredníctvom tejto platformy. Na to, aby ste mohli využívať Xbox Cloud Gaming, budete potrebovať členstvo v Xbox Game Pass Ultimate, kompatibilný ovládač, stabilné internetové pripojenie a najnovšiu aktualizáciu softvéru Quest.

Po týchto krokoch budete môcť stiahnuť aplikáciu a začať hrať hry ako Halo, Forza a mnohé ďalšie na veľkej virtuálnej obrazovke. Aplikácia vám umožní vybrať si z štyroch veľkostí virtuálnej obrazovky. Môžete si zahrať hry v Xbox-tematickom virtuálnom priestore alebo vytvoriť dojem, že obrazovka je vznášajúca sa vo vzduchu vďaka funkcii plnofarebného prechodu Quest 3 a Pro.

Podporované ovládače zahŕňajú Xbox gamepady, periférie PlayStation 4 a Nintendo Switch Pro. Podpora pre DualSense PlayStation 5 bude k dispozícii neskôr. Toto je druhá veľká cezplatformová spolupráca, ktorá prichádza na Quest v posledných týždňoch. Teraz je možné bezdrôtovo hrať PC VR hry na týchto headsetoch vďaka Xbox Cloud Gaming.

Hoci niektorí ľudia už predtým využívali Xbox Cloud Gaming na headsetoch Quest prostredníctvom rôznych obchádzok, príchod tejto aplikácie to uľahčí každému, kto chce hrať, napríklad keď cestuje alebo keď niekto iný obsadí televízor.

FAQ

Čo je Xbox Cloud Gaming?
Xbox Cloud Gaming je platforma od spoločnosti Microsoft, ktorá umožňuje streamovanie hier na rôzne zariadenia. Nevyžaduje sa žiadna konzola, stačí len stabilné internetové pripojenie.

Čo je Meta Quest?
Meta Quest je rad VR headsetov od spoločnosti Meta (predtým známej ako Facebook). Tieto headsety ponúkajú pútavé virtuálne realitné zážitky bez potreby pripojenia k počítaču.

Čo je Xbox Game Pass Ultimate?
Xbox Game Pass Ultimate je predplatné od spoločnosti Microsoft, ktoré poskytuje prístup k stovkám hier na Xbox konzolách, PC a teraz aj na Meta Quest headsetoch prostredníctvom Xbox Cloud Gaming.

Čo je plnofarebný prechod Quest 3 a Pro?
Plnofarebný prechod je funkcia headsetov Quest 3 a Pro, ktorá umožňuje zobraziť virtuálnu obrazovku tak, ako keby sa vznášala vo vzduchu.

Martin Baláž