Päť dôvodov, prečo ma prechod na Pixel 8 Pro potešil napriek vyššej cene

Päť dôvodov, prečo ma prechod na Pixel 8 Pro potešil napriek vyššej cene

Ako dlhoročný používateľ Pixelu som bez váhania prešiel na 8 Pro. Ale stálo to za to vzhľadom na zvýšenú cenu? Tu je päť dôvodov, prečo som bol rád, že som zaplatil vyššiu cenu za Pixel 8 Pro.

1. Migrácia

Normálne, keď prechádzate z jedného Pixelu na druhý, musíte na prenos použiť priložený kábel USB-C. Ale nie s 8. Tentokrát stačí, ak sú telefóny blízko seba a prenos sa uskutoční bezdrôtovo. Navyše, prenos je rýchlejší, ako kedykoľvek predtým pri použití kábla. Neviem, ako Google dosiahol tento kúsok mágie, ale funguje to skvele. Môj Pixel 8 bol nastavený za pár minút a bez jediného zadrhnutia1.

2. Rýchlosť

Prvá vec, ktorá ma pri Pixel 8 Pro zaujala, bola rýchlosť. Telefóny Pixel Pro boli vždy rýchle, ale toto zariadenie poháňané čipom Tensor 3 je niečo iné. Od príchodu telefónu som ešte nezaznamenal žiadne zaseknutie. Aplikácie sa otvárajú okamžite a prepínanie medzi nimi je bleskové rýchle. Rýchlosť spracovania fotografií je tiež bezkonkurenčná1.

3. Fotoaparát

Fotoaparát na Pixel 8 Pro je fenomenálny. Zvykol som si, že fotoaparáty Pixel mi už niekoľko rokov obracajú hlavu. Ale zlepšenia z jednej iterácie na druhú sa vždy zdali byť inkrementálne. S Pixel 8 Pro sa iterácia posúva oveľa ďalej. Tento fotoaparát je jednoznačne najlepší, aký som kedy používal1.

4. Displej

Keď som sa dozvedel, že Google zrovnáva obrazovku Pixel 8 Pro, bol som sklamaný. Zvykol som si na elegantne zaoblené hrany telefónov Pixel 6/7 Pro. Takže keď prišiel môj Pixel 8 Pro, bol som prekvapený, ako sa mi páči návrat k plochému displeju1.

5. Zvuk

Zvuk, ktorý z telefónu vychádza, bude vždy obmedzený – a dá sa s tým málo robiť. To povedané, zvuk z Pixel 8 Pro je ako noc a deň oproti Pixel 7 Pro. Vždy som nenávidel počúvať takmer čokoľvek cez reproduktory telefónu, ale Pixel 8 Pro ma núti nenávidieť zvuk o niečo menej1.

Zhrnutím, som veľmi spokojný s nákupom Pixel 8 Pro. Niektoré vylepšenia sú jemnejšie, ako by ste si mohli myslieť, ale v oblastiach, kde tento telefón vyniká, je úplne brilantný1.

Samuel Valach