OnePlus 12: Oprava chýb OnePlus 11

OnePlus 12: Oprava chýb OnePlus 11

OnePlus 12 by mohol priniesť niekoľko vylepšení, ktoré by mohli napraviť niektoré z hlavných nedostatkov modelu OnePlus 11. Medzi tieto vylepšenia by mohlo patriť 50W bezdrôtové nabíjanie, čo by bolo významným zlepšením oproti konkurencii, ktorá ponúka bezdrôtové nabíjanie s výkonom 15-20W1. Taktiež by mohol byť pridaný podporu pre USB 3.2, čo by umožnilo výrazne rýchlejšie prenosy dát s rýchlosťou až 5-10Gbps cez USB-C, čo je výrazné zlepšenie oproti 480Mbps, ktoré ponúka OnePlus 111.

Ďalším možným vylepšením by mohol byť periskopický fotoaparát s 3x 64MP senzorom pre vynikajúcu kvalitu obrázkov, ako aj IR vysielač pre ovládanie domácich spotrebičov1. Tieto vylepšenia by mohli z OnePlus 12 urobiť atraktívnejšiu voľbu pre spotrebiteľov, ktorí hľadajú vlajkovú loď smartfónu, ale nechcú sa obmedziť na možnosti od Samsungu, Google alebo Apple1.

V minulosti boli smartfóny OnePlus kritizované za absenciu bezdrôtového nabíjania, aj keď ponúkali rýchle káblové nabíjanie1. OnePlus 12 by mohol konečne riešiť tento nedostatok. Podľa únikov informácií by OnePlus 12 mohol ponúkať 50W bezdrôtové nabíjanie, čo by bolo vítaným doplnkom, keďže prvý sklopný model spoločnosti, OnePlus Open, nemal bezdrôtové nabíjanie, napriek tomu, že všetky naše obľúbené sklopné modely túto funkciu ponúkajú1.

OnePlus 12 by tiež mohol priniesť ďalšie vylepšenia, ktoré by mohli napraviť niektoré z nedostatkov, ktoré doteraz trápili smartfóny OnePlus. Medzi tieto vylepšenia by mohla patriť podpora USB 3.2, ktorá by umožnila výrazne rýchlejšie prenosy dát s rýchlosťou až 5-10Gbps cez USB-C, čo je výrazné zlepšenie oproti 480Mbps, ktoré ponúka OnePlus 111. Čo sa týka periskopického fotoaparátu, spoločnosť by mohla použiť rovnaký 3x 64MP senzor, ako je vidieť na OnePlus Open1.

Tieto vylepšenia by mohli z OnePlus 12 urobiť atraktívnejšiu voľbu pre spotrebiteľov, ktorí hľadajú vlajkovú loď smartfónu, ale nechcú sa obmedziť na možnosti od Samsungu, Google alebo Apple1.

Miroslava Petrovičová