Koľko ocenení získal Baldur’s Gate 3 na Game Awards?

Koľko ocenení získal Baldur’s Gate 3 na Game Awards?

Baldur’s Gate 3, hra, ktorá je inšpirovaná Dungeons and Dragons a vyvinutá a publikovaná štúdiom Larian Studios, sa stala triumfom na Game Awards 2023. Táto hra, ktorá ponúka hráčom možnosť vytvoriť si vlastnú postavu, plniť úlohy, získavať skúsenosti a zapájať sa do bojov založených na pravidlách D&D 5th edition, získala niekoľko cien, vrátane najprestížnejšej ceny – Hry roka23.

Baldur’s Gate 3 získala aj ceny za Najlepší výkon, Najlepšiu komunitnú podporu, Najlepšiu RPG a Najlepší multiplayer23. Neil Newbon, ktorý v hre zastáva úlohu Astariona, získal cenu za Najlepší výkon3. Hra tiež získala cenu Player’s Voice, ktorú hlasovali samotní hráči3.

Hra bola ocenená za svoju inovatívnosť a kvalitu, ktorá prekonala očakávania hráčov a stanovila nový benchmark pre ostatné hry v žánri4. Baldur’s Gate 3 bola ocenená aj za to, že sa dokázala presadiť v silnej konkurencii, ktorú tvorili hry ako Alan Wake II, Resident Evil 4 Remake, Tears of the Kingdom a Super Mario Bros Wonder5.

Často kladené otázky (FAQ)

1. Čo je Baldur’s Gate 3?
Baldur’s Gate 3 je hra inšpirovaná Dungeons and Dragons, ktorú vyvinulo a publikovalo štúdio Larian Studios. Hráči si vytvárajú vlastnú postavu, plnia úlohy, získavajú skúsenosti a zapájajú sa do bojov založených na pravidlách D&D 5th edition3.

2. Koľko cien získala Baldur’s Gate 3 na Game Awards 2023?
Baldur’s Gate 3 získala na Game Awards 2023 celkovo šesť cien: Hra roka, Najlepší výkon, Najlepšia komunitná podpora, Najlepšia RPG, Najlepší multiplayer a Player’s Voice23.

3. Kto získal cenu za Najlepší výkon v Baldur’s Gate 3?
Cenu za Najlepší výkon získal Neil Newbon za svoju úlohu Astariona v Baldur’s Gate 33.

Vysvetlenie použitých termínov

RPG (Role-Playing Game): Žáner videohier, kde hráči preberajú úlohy fiktívnych postáv a účinkujú v fiktívnom svete.

Multiplayer: Typ hry, ktorá umožňuje hranie viacerým hráčom súčasne, buď spoločne alebo proti sebe.

Player’s Voice Award: Cena udelená na základe hlasovania hráčov.

Game Awards: Ročné ocenenie v hernom priemysle, ktoré ocenuje kreatívne a technické úspechy vo svete videohier.

Martin Baláž