Ako dlho trvá hra Assassin’s Creed Mirage?

Ako dlho trvá hra Assassin’s Creed Mirage?

Assassin’s Creed Mirage je kratšia a jednoduchšia dobrodružná hra, ktorá sa odohráva v 9. storočí v Bagdade. Oproti predchádzajúcim RPG podobným titulom série Assassin’s Creed je táto hra zjednodušená a nezaberie príliš veľa času. Väčšina hráčov by mala byť schopná dokončiť hru približne za 25 hodín1. Avšak, čas potrebný na dokončenie hry závisí od viacerých faktorov, preto som pripravil odhadované časy na základe vlastnej skúsenosti:

  • Len príbehové misie: 16-20 hodín
  • Príbeh + niektoré vedľajšie misie: 20-25 hodín
  • 100% úplné dokončenie: 30+ hodín1

Základný príbeh a postavy

V hre Assassin’s Creed Mirage sa stávate Basimom, šikovným uličníkom, ktorý sa v 9. storočí v Bagdade stáva smrteľným asasínom prostredníctvom tajomnej organizácie známej ako Skrytí4. Hlavný príbeh sa zameriava na Basimovu cestu za odpoveďami a spravodlivosťou v rušných uliciach Bagdadu.

Mapa a vedľajšie aktivity

Mapa Bagdadu je pomerne veľká a ponúka množstvo vedľajších aktivít a zbierateľných predmetov1. Hráči, ktorí sa zameriavajú len na príbehové misie, by mali byť schopní dokončiť hru za menej ako 20 hodín. Avšak, ak sa rozhodnete preskúmať mapu a venovať sa vedľajším aktivitám, môže čas potrebný na dokončenie hry vzrásť.

Porovnanie s predchádzajúcimi titulmi série

Assassin’s Creed Mirage sa vracia k tradičnejšiemu prístupu série, ktorý bol zavedený v prvých hrách série vydaných v 00. rokoch5. Hra je zameraná na kompaktnejší zážitok v porovnaní s obrovským rozsahom predchádzajúcich titulov, ako sú AC Odyssey a Valhalla. Vývojári uvádzajú, že hra by mala trvať približne 20 hodín, čo je podobné ako v prvých hrách série5.

Vzhľadom na kratší čas potrebný na dokončenie hry, vývojári zatiaľ neplánujú žiadne rozšírenia alebo „rozsiahle aktualizácie po uvedení na trh“5. Hra Assassin’s Creed Mirage sa spustí 12. októbra 20234.

Martin Baláž