Nešťastie sa dokáže ľahko definovať. Odkiaľ prichádza pocit nešťastia? Prichádza z našich návykov, ktoré to nešťastie vytvárajú. Preto si treba dať pozor na tieto návyky.

Čakanie na budúcnosť

Poznáme to. „Ešte na to nie je správny čas.“  Túto vetu si povedal určite každý z nás. Táto veta nám určite šťastie neprinesie, neprinesie nám nové zážitky, skúsenosti a život aký chceme. Život aký by sme chceli o päť rokov. Snívaš o tom ako budeš mať nové auto, nový dom alebo zamestnanie, no tieto sny zabije práve táto veta. Po každé, keď si túto vetu povieš, zabíjaš čas. Povieš si, že aj by si to chcel skúsiť, ale teraz to nie je perfektné.

No, nič na svete nie je perfektné, nič! Preto ani trocha nepochybuj, pretože čím viac pochybuješ, tým viac ťa to obmedzuje v tom čo chceš. Neboj sa zlyhať. Už len to, že začneš je polovica úspechu. Nezabudni, že teraz je ten správne čas, kedy máš začať robiť to čo chceš. Je to jednoduché. Buď chceš alebo nechceš.

Považovať za obeť

Jednoducho, život ide mimo nich, a že svoj život nevedia ovplyvniť. Samozrejme, že tento pocit nás ďalej neposunie. Preto si treba uvedomiť, že každý kto chce hľadá spôsoby, nie dôvody.

zdroj: pexels.com

Pesimizmus

Inými slovami negatívne myšlienky, postoje alebo energia. Ak myslíme len na tie zlé veci, čo sa môžu stať, tak sa aj stanú. Stačí len myslieť vedome viac optimisticky a brať všetko skvelo. Viem, teraz ti to možno príde ako somarina. Ale stačí len tomu veriť a vyskúšať to.

Sťažovanie sa

Určite, každý z nás máme kamaráta, ktorý sa takto sťažuje. Keď sa s ním stretnete, vyrozpráva vám všetko, čo je na tomto živote zle a čo sa nedá zmeniť. Tým len potvrdzuje svoje negatívne presvedčenie.

Pokúšať sa byť lepší ako ostatní

Vidíme to každý deň. Ako sa s každým porovnáme a posudzujeme kto je asi lepší. Pritom, čo vlastne z tohto máme? Máme lepší život? Nie. Neposudzuj sa s niekým, nepokúšaj sa byť lepší ako iní. Pokúšaj sa byť lepší každým dňom ty.

(Visited 173 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *