Dnes takmer každá jedna časť našich domácností prešla digitálnou transformáciou, no je tu predsa jedna výnimka – kúpeľňa. No časy sa menia a digitalizácia zasiahla naše obydlia a to bez akýchkoľvek limitov. Medzitým… televízory, zvukové systémy, chladničky a svetelné zdroje sú vzájomne prepojené a môžu komunikovať za účelom zlepšenia kvality života a optimalizácie spotreby energie.

Inteligentné bývanie si už našlo cestu do mnohých obytných priestorov. Až na jeden, reč je o tom najtichšom a najpokojnejšom mieste – predsa toaleta. Avšak je to nutné? No naši japonskí priatelia si povedali, že áno a strávili tak niekoľko rokov výskumom toaliet s takmer nekonečným zoznamom high-tech funkcií. Zatiaľ, čo zvyšok sveta musel tráviť svoj čas na toaletách, ktorých funkcie zostali roky nedotknuté. Tieto „kruté“ časy sa blížia ku koncu. Spoločnosť Kohler chce do našich kúpeľní priniesť viac životného komfortu a technológií. Pri tejto príležitosti bol predstavený tzv. avantgardný záchod, ktorý by danú miestnosť mohol spríjemniť až natoľko, že by sa mohla stať vašou obľúbenou časťou domácnosti. Najmodernejšia toaleta spoločnosti Kohler s označením „Numi“, ktorá bola predstavená na CES 2018 a je najmodernejším sanitárnym zariadením na svete. 

zdroj: KOHLER

Tak poďme teda priamo na vec. Čo táto inteligentná toaleta skutočne dokáže? Vlajková loď tejto spoločnosti je vybavená vyhrievaným sedadlom, bezdrôtovým reproduktorom, funkciou Bluetooth, sušičom teplého vzduchu, teplou vodou, nerezovou tyčou s UV dezinfekciou, automatickým opláchnutím, automatickým otváraním a zatváraním veka, deodorizáciou, dotykovou obrazovkou, diaľkovým ovládaním, ohrievač nohy, nočné osvetlenie, okolité osvetlenie a nastaviteľná teplota vody.

Fuu… to je ale funkcií. Ale to čo robí túto toaletu naozaj jedninečnou je fakt, že dokáže v rámci funkcie KOHLER Konnect ™ komunikovať s viacerými spotrebičmi súčasne. Dokonca ešte predtým, ako vstúpite do kúpeľne, môžete vašu toaletu pripraviť na radu nastavení s výberom podľa vášho gusta. Môžete si nastaviť teplotu akú preferujete alebo nechať zahrať vašu obľúbenú skladbu. Toto zaujímavé spestrenia našej dennej rutiny bude k dispozícii už v priebehu tohto roka a jeho cena bude začínať na sume 5000 libier. 

(Visited 72 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *