Môžete sa našim čitateľom predstaviť a povedať niečo o sebe?

Volám sa Peter Chodelka a už 5 rokov podnikám na internete a pritom cestujem – som tzv. digitálny nomád. Venujem sa hlavne e-shopom (www.blendea.cz), affiliate marketingu (www.elektrickygril.sk) a predaju e-booku www.zarabajuciweb.sk. Mám asi 30 internetových projektov, ale iba niektoré z nich mi zarábajú. Dá sa povedať, že skúšam veľa vecí a čakám, čo sa uchytí.

Podnikanie na internete je u nás ešte, dá sa povedať v „plienkach“. Ako ste sa k nemu dostali vy?

Prvý krát som sa k online marketingu dostal na vysokej škole v Anglicku, kde som študoval odbor Digital Marketing. Tam som začal pomaly zisťovať rozdiel medzi online a tradičným marketingom a stále viac a viac ma lákal práve marketing na internete. Po návrate z Anglicka som sa pustil do svojho prvého projektu a odvtedy si už neviem predstaviť robiť čokoľvek iné. 🙂

Určite súhlasím s tým, že podnikanie na internete je u nás ešte v plienkach. To je však dobrá správa pre všetkých, ktorí chcú začať. Lepšia chvíľa pre podnikanie na internete ako teraz nikdy nebola.

Prečo ste sa rozhodli písať E-booky, či už „Zarábajúci web“ alebo iné?

Ja sám som napísal iba jeden e-book, napísanie ostatných e-bookov som outsourcoval (čiže delegoval na iných ľudí). Napísanie e-booku vzišlo prirodzene z písania blogu. Chcel som celý postup na vytvorenie zarábajúceho webu zjednotiť do jedného celku a e-book mi prišiel ako najlepší spôsob.

Neplánujete vydať aj „printovú“ verziu, teda knihu?

Printovú verziu zatiaľ neplánujem, chcem sa zamerať na digitálne produkty. Skôr chystám ďalší digitálny produkt vo forme online kurzu.

Vo svojom E-booku často spomínate Affiliate. Mohli by ste nám objasniť o čo presne ide?

Affiliate marketing, alebo aj provízny predaj, je spôsob zarábania na internete, pri ktorom odporúčate produkty a služby a z predajov následne získate určitú províziu. Ako príklad môžem spomenúť projekt www.elektrickygril.sk, kde robíme kvalitné recenzie elektrických grilov. Keď niekto na web príde napríklad z Google a preklikne sa na e-shop, na ktorom si zakúpi gril, my dostaneme z tohto predaja províziu.

Čo by ste poradili začínajúcim podnikateľom, ktorí sa rozhodli práve pre podnikanie na internete?

Aby vydržali a nevzdávali sa po pár týždňoch. 🙂 Podnikanie na internete je veľmi náročné a treba poriadne makať, kým prídu prvé peniaze. Hlavne musí byť človek trpezlivý a nečakať, že zbohatne zo dňa na noc.

Navštívili ste mnoho krajín. Môžete nám prezradiť, v ktorej sa vám páčilo najviac?

Najviac sa mi páčilo v Malajzii, Barcelóne a Lisabone. Každá krajina ma niečo do seba, ale tieto tri ma zaujali najviac.

(Visited 84 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *