Tohtoročný zápas hviezd najlepšej hokejovej ligy sveta sa bude niesť v znamení ekológie. Postarala sa o to spoločnosť Adidas, ktorá špeciálne pri tejto príležitosti predstavila ekologické hokejové dresy, vyrobené z plastového odpadu vyzbieraného z oceánov. 

V posledných rokoch zaznamenávame stále viac informácií o znečisťovaní oceánov plastovým odpadom. Podľa istých prieskumov končí vo svetových vodách viac ako 8 miliónov ton odpadu ročne. Áno, čítate dobre – ročne. Na tento problém však dlho nik neupozorňoval. Zlom nastal až keď začali oceány vyplavovať odpad na rôzne pláže po celom svete, čo spustilo celosvetovú kampaň na záchranu oceánov. Behom posledných 2-3 rokov vzniklo množstvo startupov a organizácií, ktoré sa snažia tento problém vyriešiť. Jednou z nich je aj environmentálna organizácia Parley for the Oceans, ktorá sa v kolaborácií s Adidas snaží prispieť k recyklácií a opätovnému využitiu týchto plastov.

Po úspechu tenisiek Adidas Ultraboost Uncaged Parley, ktoré boli vyrobené z recyklovaného plastu, sa spoločnosť rozhodla zasiahnuť viac do sféry športu. V roku 2016 tak vyrobili špeciálnu sadu futbalových dresov pre mužstvá Realu Madrid a Bayernu Mníchov. Materiálom sa pri výrobe opäť stal plastový odpad. Ani po tomto úspechu Adidas neprestáva a s novou kolaboráciou s Parley prinesie eko-dresy aj do hokeja. Konkrétne do NHL.

zdroj: nhl.com

Dres si oblečú tí najlepší

Spoločnosť Adidas tak v spolupráci s NHL pripravila pre fanúšikov hokeja milé prekvapenie. Špeciálne pre túto športovú udalosť vytvorili novú kolekciu dresov adizero Authentic Pro x Parley. Ide o vôbec prvé dresy v NHL, ktoré sú vyrobené z recyklovaných materiálov. Ako prví si ich oblečú hráči v zápase hviezd ktorý sa uskutoční 25. a 26. Januára, v San Jose. Prvý deň je na programe súťaž zručností, kedy sa na ľade predstavia tí najlepší hráči ligy a zmerajú si svoje sily v šikovnosti, rýchlosti a iných individuálnych disciplínach. Druhý deň si hviezdy národnej hokejovej ligy zahrajú exhibičný zápas.

Symbolika hokeja, ale i oceánov

Dresy sú ladené v ľadovcovo bielej farbe, ktorá symbolizuje ľadovú plochu, ktorej kontruje čierna, symbolizujúc farbu puku. Po novom sa na každom drese nachádza logo klubu a znak konferencie, z ktorej mužstvo pochádza. Ide o zmenu, keďže v minulých ročníkoch bolo na drese vyobrazené výlučne logo NHL.

Dizajn dopĺňajú perforované prvky v čierno-bielej farbe. Takto je zvýraznené číslo hráča, meno a pruhy na rukávoch. Na drese nemôže chýbať ani symbol kolaborácie, ktorý je vyobrazený na golieri. Svieti tu logo Parley.

Dresy sú však vylepšené aj po funkčnej stránke. Sú ľahšie, pevnejšie a odolnejšie. Vďaka rôznym technológiám, ako technológia Clima, dresy výborne odvádzajú pot a prispôsobia sa postave hráča. Cena dresov je od 200 do 220 amerických dolárov a k kúpiť sa budú dať v každom oficiálnom obchode Adidas a NHL.

(Visited 132 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *