Významný americký investor a tretí najbohatší muž sveta. Warren Buffett začínal svoju kariéru s 20 dolármi vo vrecku. Dnes má na konte tak­mer 80 miliárd dolá­rov a je skve­lým prí­kla­dom toho, že uspieť môže naozaj každý bez ohľadu na zázemie alebo finančnú situáciu. 

Jedným z jeho priateľov je aj ďalší americký podnikateľ, Bill Gates, ktorý je jedným zo spoluzakladateľov spoločnosti Microsoft a dnes aktuálne najbohatším mužom sveta. 

Teda spolu určite ideálna dvojica a už len ťažko by si našiel niekoho viac povolanejšieho, od koho by si mohol chcieť radu ako sa stať úspešným. A zaujímavé bolo, že akonáhle padla otázka: „Čo považujete za to najdôležitejšie na ceste plnenia svojich cieľov?” Obaja odpovedali rovnako… určite to nebola náhoda.

Schopnosť sústrediť sa. Tak zaznela odpoveď týchto dvoch vedúcich osobností. V skutočnosti ide o to, ako si slovo úspech zadefinujeme. V minulosti bol človek považovaný za úspešného, keď dokázal vykonávať relatívne dobre veľa činností naraz, skrátka všestrannosť bola tou kľúčovou vlastnosťou. Dnes túto funkciu zastáva človek, ktorý je jednoducho lepší od ostatných, je niečim výnimočný a jeho práca sa stane postrádateľnou.

Teda ak vykonávaš činnosť, na ktorú sa dokážeš perfektne sústrediť, máš určite predpoklad na to, že naplníš svoje ideály. Zvyčajne sú to činnosti, z ktorých pramení potešenie a nadšenie.

Takže ako byť čo najviac sústredený vo svete, s tak obrovským množstvom možných rozptýlení?

Prvý faktor, ktorý musíte splniť je mať konkrétny cieľ a víziu. V určitom časovom horizonte si je dôležité stanoviť konečný cieľ a ten rozdeliť na menšie čiastkové. Potom prichádza na rad dobre známa vlastnosť a zároveň jedna z najťažších prekážok na našej ceste a tou je vytrvalosť.

Nasleduj svoje vlastné rozhodnutia. Warren Buffet, ako jeden z najúspešnejších investorov súčasnosti, bol mnohokrát obklopený názormi ostatných investorov, no nikdy sa nimi nenechal ovplyvniť. Drží sa presne určitého typu biznisu a oblastí, ktorým jednoznačne rozumie. Za svoju dobu pôsobenia uskutočnil mnoho dobrých investícií a taktiež tomu úmerné množstvo omylov, no aj napriek tomu je na vrchole. Čo tým chceme povedať? Držte sa vecí, ktoré sú dôležité pre vás, nie pre ostatných!

V živote sa stretnete s veľkým množstvom nepochopenia, rozptýlení a príležitostí. Preto je dôležité sa neustále pýtať samého seba, čomu pozornosť venujete a čomu by ste ju venovať chceli. Ak si uvedomíte, že ste na ceste, ktorá nenapĺňa vaše túžby, pocity a že to skrátka nie je to pravé orechové, prestaňte s tým. Musíte si byť 100 % istý, že na svete nie je nič, čo by ste v danom okamihu vykonávali s väčším presvedčením, nasadením, láskou a pochopením.

Áno, máte pravdu. Možno sa hneď nestanete tak bohatými a úspešnými ako Bill Gates a Warren Buffett, ale určite vám to k tomu dopomôže. Koniec koncov, definícia úspechu je pre každého z nás úplne odlišná.

(Visited 197 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *