Pri raftingu a splavovaní rieky sa stáva, že ľudia občas v rieke niečo stratia. A práve to využil mladý Američan na to, aby si na Youtube založil kanál s názvom Man + River, v ktorom sa potápa v rieke a hľadá stratené veci. Niekedy je až neuveriteľné, čo všetko sa mu podarí nájsť.

Dallas je mladý youtuber, free diver, potápač a hľadač pokladov. Už niekoľko rokov sa potápa v rôznych riekach a jazerách a hľadá stratené poklady. Všetko si pri tom nakrúca na svoju goPro kameru, a tak môžu fanúšikovia vidieť, čo všetko sa na dne rieky či jazera nachádza.

Prekvapený, čo na dne rieky nájde

Väčšinou na dne rieky nachádza vcelku obyčajné veci, ktoré ľudia bežne pri splavovaní rieky stratia, ako napríklad slnečné okuliare či časti oblečenia. Niekedy sa mu však podarí nájsť veci, ktoré by ste na dne rieky nečakali. Už niekoľkokrát sa mu stalo, že našiel vo vode mobilné telefóny, doklady a peňaženky, no pár krát dokonca aj kľúče od auta. Ak sa pošťastí a doklady nie sú vodou zničené, nájdené veci sa snaží vrátiť majiteľom. Už tak dokázal potešiť viacero majiteľov stratených dokladov a vecí.

Funkčný telefón aj po 2 týždňoch vo vode?

Cez leto sa Dallasovi podaril nevídaný kúsok. Na to, že na dne rieky nájde mobilný telefón si už celkom zvykol. Väčšinou sú však telefóny po pobyte vo vode nefunkčné. Telefóny vždy vysuší a skúša spojazdniť a vrátiť majiteľovi, avšak málokedy sa to podarí. Toto leto však počas jedného potápania našiel v rieke iPhone X. Síce telefón disponuje disponuje certifikátom IP67 čo však znamená, že je vode odolný do hĺbky jedného metra po dobu 30 minút. Nuž, tentokrát iPhone zvládol oveľa viac. Po vysušení telefón bez problémov spustil. Vďaka tomu ho tak mohol vrátiť šťastnej majiteľke, ktorá sa veľmi potešila. Hlavne dátam, keďže v mobile mala uložené všetky fotky svojej malej dcérky, o ktorých si už myslela, že ich nadobro stratila. Potvrdila, že telefón stratila pri splavovaní rieky. iPhone X tak vydržal na dne rieky 2 týždne a aj tak fungoval ďalej. 

Toto by nik nečakal

Už nájdenie mobilného telefónu v rieke, je dosť prekvapujúce. To je však nič v porovnaní, čo pri jednom zo svojich potápaní tento youtuber našiel. Niekde v bahne na dne zazrel tašku. Išlo o vojenskú tašku, no prekvapenie ho čakalo až vo vnútri. Keď tašku otvoril, neveril vlastným očiam. V taške sa nachádzala zbraň. Dokonca s nábojmi v zásobníku. Sám youtuber povedal, že ešte nič zvláštnejšie ako toto vo vode nenašiel.

Mnoho ľudí mu však neverí. Pod jeho videami sa často zobrazujú komentáre ľudí, ktorí si myslia, že telefóny a veci tam ukrýva on, aby spravil senzáciu a zaujal. On však v tom má jasno a všetky takéto teórie popiera. Na niektorých veciach je dokonca zreteľne vidieť, že vo vode strávili určitý čas.

Zatiaľ berie túto aktivitu len ako hobby. Jeho kanál však už prekročil 2 milióny odberateľov, čo už nie je málo. Takéto publikum už vie generovať celkom slušný príjem. Čoraz viac je teda rozhodnutý, že sa touto prácou začne živiť.

(Visited 231 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *