Populárna platforma na zdieľanie videí predstavila v celku dôležité novinky. Výrazné zmeny sa netýkajú len youtuberov, no aj samotných divákov a fanúšikov. To či budú zmeny pozitívne práve pre odberateľov ešte nie je isté (závisí od uhla pohľadu), no tvorcom to výrazne zjednoduší život. A to nielen v prípade predaju ich vlastného merchu, ale bude to pre nich znamenať aj možné navýšenie ziskov. 

Pretože Youtube sa do tejto globálnej platformy rozhodol integrovať priamy predaj produktov a zároveň aj možnosť predplatného. Vďaka, čomu sa niektorí sledovatelia budú vedieť dostať k prémiovému obsahu. 

Youtube skrátka dáva možnosť mladým a ambicióznym ľuďom zarábať na to, čo ich skutočne baví. Podnikanie formou videí už dnes nie je žiadnou novinkou a pojem youtuber je už dnes každému dobre známy. Drvivá väčšina ich príjmov pozostávala práve z inzercie, teda platenej reklamy. Až doteraz… spoločnosť sa v súčasnosti chce zamerať hlavne na spôsob interakcie tvorcov a ich fanúšikov, poskytnúť im tak možnosť budovať ešte väčšiu komunitu. 

Googlovská spoločnosť tvrdí, že danému riešeniu ju priviedla napríklad funkcia Super Chat. Tá umožňuje užívateľom počas sledovania živého vysielanie v podstate topovanie, teda platené zviditeľnenie komentárov. Ako pridanú hodnotu môžu sledovatelia nakupovať lístky priamo na stránke svojho obľúbeného interpreta alebo vytvoriť objednávku produktu priamo z videa. Samozrejme tieto funkcie sa na základe feedbacku užívateľov ukázali ako veľmi ziskové riešenie. Preto môžeme očakávať, že v blízkej dobe pribudnú ďalšie. 

zdroj: czechcrunch.cz

Čo nám prinesie predplatné? 

Jednou z hlavných noviniek je služba, ktorá umožňuje aktiváciu predplatného v hodnote 4,99 dolárov vďaka, ktorému získajú užívatelia prístup zaujímavým symbolom, novým emoji znakom, príspevkom určených len pre členov komunity, k špeciálnemu live streamu alebo k prémiovému obsahu od svojich obľúbených tvorcov. Táto možnosť bude sprístupnená všetkým kanálom s počtom odberateľov nad 100 000. 

Zjednodušenie funkcií pre nákup tovaru

Predaj vlastných produktov nie je zas tak veľkou novinkou, avšak vďaka spoločnosti Teespring, ktorá zabezpečuje potlač predmetov vlastným motívom je to ešte o niečo jednoduchšie. youtuberi si tak môžu vybrať z viac ako 20 rôznych produktov, vytvoriť si svoj vlastný dizajn a potom to na základe pár kliknutí predávať. Táto možnosť je momentálne sprístupnená všetkých americkým kanálom. 

Máme tu tzv. nové ”Premieres”

Prepojenie fanúšikov a ich idolmi je v prípade tejto platformy alfou a omegou všetkého. Aj z toho dôvodu predstavili novinku zvanú Premieres. Tá jednoducho umožňuje dopredu pripravený obsah zdieľať live. Odteraz už nie je live ako live. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že celá vec stráca svoje pôvodné čaro, sú tam aj určité pozitíva. Autori môžu tak produkovať kvalitnejší obsah a zároveň získajú fanúšikovia možnosť komunikovať nielen medzi sebou ale aj so samotným tvorcom. Dostupnosť tejto služby je otázkou len pár nasledujúcich dní. 

(Visited 106 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *