O dražbe Lamborghini Huracan, vyrobenom špeciálne pre pápeža Františka, sme vás už informovali v minulom článku. Jedinečný kúsok v netradičnom zlato-žlto-bielom prevedení, ktoré vystihovalo pápežovu osobnosť a Vatikán a s podpisom samotného pápeža Františka na prednej kapote, si na dražbe našiel nového majiteľa. A to za rekordnú sumu, ktorá predčila všetky očakávania. 

Stalo sa tak pred necelými 3 dňami na známej aukcií RM Sotheby’s, v Monaku. Aukčná spoločnosť odhadovala, že sa pápežov „tátoš“ vydraží za cca 250 až 350-tisíc €. Už táto suma sa niektorým odborníkom zdala byť vysoká. Ako sa však ukázalo, nielen netypická konfigurácia, no hlavne spojitosť s pápežom Františkom a snahou pomôcť iným vyústila k výslednej hodnote 715-tisíc €, za ktorú bol tento kúsok vydražený. Celý výťažok z dražby pritom podľa sľubov poputuje na dobrú vec.

zdroj: motor1.com

Pápež František totiž už vopred vyhlásil, kam peniaze z dražby poputujú. 70 percent z výťažku poputuje na rekonštrukciu obydlí, náboženských priestorov a budov v irackej oblasti Ninive, ktorá utrpela škody kvôli útokom ISIS, 10 percent získa nadácia pápeža Jána XXIII a zvyšnú sumu si rozdelia dve talianske charitatívne združenia pôsobiace v Afrike. Dôležité tak je, že všetky peniaze poputujú na pomoc tím, ktorí to najviac potrebujú.

zdroj: motor1.com

(Visited 163 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *