Bolo to presne pred viac ako dvomi rokmi v Ženeve, keď automobilka veľkolepo oslávila 100. výročie legendárneho vizionára a zakladateľa značky Ferruccia Lamborghiniho. Na znak podsty Lamborghini predstavilo úplne novú zberateľskú edíciu už známeho Aventadoru s názvom Centenario v karosárskom vyhotovení kupé. No už v tedy bolo viac ako pravdepodobné, že ďalšou v poradí bude jeho ešte brutálnejšia, otvorená verzia známa ako roadster.

„Centernario je automobil, ktorý je dokonalou kombináciou tradície a inovácií. Odzrkadluje budúcnosť značky a pritom vyjadruje úctu voči legende, ktorou je Ferruccio Lamborghini. Centernario predstavuje pre našich dizajnérov a technikov príležitosť ako obísť obmedzenia sériovej výroby a vyrobiť, tak niečo s ohromujúcim výsledkom. Tento model sa okamžite stal senzáciou pre zberateľov demonštrujúc nové technológie a jedinečný výkon. Vzdávame, tak hold mužovi, ktorý vytvoril doslova výnimočnú značku, vždy veril v nemožné a stojí za množstvom ikonických superaut. Centenario je superšportom, ktorý bol vytvorený pre samotného Ferruccia Lamborghiniho a budúcnosť, v ktorú veril on a my dnes.” Toto sú slová prezidenta a CEO značky Stephana Winkelmanna.

Áno, dočkali ste sa. V uplynulom roku totižto došlo k slávnostnému predstaveniu verzie roadster, ktorá vychádza práve zo súčasnej vlajkovej lode Centenario. Celá akcia prebiehala v slnečnej Kaliforní na Pebble Beach Concours D’Elegance, kde počas stretnutia automobilovej smotánky naplnila talianska automobilka svoj ďalší, tentokrát 20-kusový plán. Po technickej stránke ostáva všetko po starom, pričom ide o poriadne prekopaný Aventador, ktorý zaznamenal rozsiahlu zmena dizajnu exteriéru. V jeho útrobách nájdete už dobre známy 6,5-litrový dvanásťválcový agregát, ktorý je v tomto prípade vyladený na neuveriteľných 770 koní. Digitálne prístroje zaznamenajú nárast akcelerácie z 0 na 100 kilometrov v hodine za dýchberúcich 2,9 sekudny, zatiaľ čo maximálka končí niekde na hodnotách 350+ km/h. Pochopiteľne vedľajším produktom tohto šialenstva je charakterisktický zvuk motora, ktorý si v tomto prípade môžete naplno vychutnať a to vo vyhotovení postrádajúcom strešný panel. V oblasti dizajnu sa roadster od svojej “úplnej” verzie nejak podstatne nezmenil, no treba dodať, že Taliani na jeho predstavenie zvolili naozaj pôvabne nakonfigurovaný exemplár, ktorého exteriér je zabalený do matno sivého laku Argento Centenario sekundujúci čierným karbónovým plochám a tmavohnedému interiéru. Cena každého z limitovaného počtu kusov začína na úrovni 1,75 milióna €, žiaľ, ponáhľať sa už nemusíte, každý z 20 kusov už pozná svojho šťastného majiteľa.

2017_lamborghini_centenario_roadster-wide

lamborghini_centenario_roadster_3

lamborghinicent-004

zdroj: topspeed.com

(Visited 61 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *