ZSSK chce pripomenúť dôležité dni v histórií Slovenska. Práve preto Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) a Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) pripravili spoločný projekt- putovná fotovýstava s názvom Alexander Dubček- medzi svojimi. Výstavu fotografií môžete vidieť od 14. augusta do 30. novembra 2018. Tento projekt vznikol pri príležitosti 50. výročia Pražskej jari.

Fotografie nám majú takto pripomínať práve konkrétne udalosti z obdobia 60. rokov. No majú poukázať aj na vedúceho predstaviteľa, ktorý bol symbolom ľudskosti.  „Je mi veľkou cťou, že sa ZSSK mohla spolupodieľať na tomto projekte. Verejnosť by nemala zabúdať na ľudí, ktorí významným spôsobom zasiahli do dejín, a Alexander Dubček je určite dôležitou osobnosťou slovenskej histórie,“ uviedol Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Výstavu fotografií si môžete pozrieť v rýchlikoch, ktoré jazdia medzi Bratislavou a Košicami a v dvoch poschodových jednotkách, ktoré jazdia v okolí Košíc a Bratislavy. Na oknách vlaku sa nachádzajú veľkoplošné fotografické polepy s názvom výstavy a pri vstupe do vozňa bude umiestnená informačná tabuľa s krátkym životopisom A. Dubčeka.

zdroj: slovakrail.sk

 

 

(Visited 76 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *