A je to tu… ambiciózny slovenský startup má poriadnu konkurenciu. Áno, lietajúce automobili stále považujeme za hudbu budúcnosti, no opak je pravdou. Dôkazom toho je projekt za účasti renomovanej automobilky Audi, gigantického Airbusu a štúdia Italdesign. Tí dali spoločne dohromady všetky sily, aby na očakávanom ženevskom autosalóne mohli predstaviť niečo naozaj unikátne. A tým je hybridný prepravný modul, niečo medzi lietadlom a automobilom – Pop.Up Next. 

Ale pozor, aj keď momentálne ide len o koncept, tieto vplyvné spoločnosti získali od nemeckej vlády špeciálny súhlas na základe čoho môžu začať tento stroj testovať aj v praxi. Tento súhlas sa týka výhradne na bavorské mesto Ingolstadt, kde mimochodom sídli aj spomínané Audi. Cieľom je overenie všetkých použitých technológií. Avšak zámerom je aj preukázať to, že Nemecko je jednoducho z hľadiska vyspelosti to najlepšie v Európe. 

Dátum prvého štartu sa ešte do povedomia verejnosti nedostal. No konštruktéri v tom majú úplne jasno, dokonca aj v tom aké technológie budú v prípade tohto ambiciózneho projektu použité. Zaujímavosťou je už len samotný fakt, že sa nejedná len o lietajúce zariadenie s autonómnou technológiou, ale keďže sa na projekte podieľa aj spomínané Audi, tento futuristický stroj je schopný na základe rovnakej technológie pohybu aj na zemi. 

zdroj: Pop.Up Next

V budúcnosti by to teda mohlo vyzerať nasledovne: užívatelia si jednoducho prostredníctvom svojho smart zariadenia zavolajú bezpilotný elektromobil a ten ich následne dostane do požadovanej destinácie. V prípade, že sa na cestách vyskytne zápcha, elektromobil sa presunie na najbližšie možné stanovisko, kde ho bude čakať kvadrokoptéra a kabínu s pasažiermi jednoducho uchopí a prenesie do vytúženého cieľa. Idealistická predstava však? 

A keďže sa už nachádza v dobe modernej, samozrejmosťou je minimalistický interiér, kde na vás bude čakať 49 palcová obrazovka s údajmi o trase, informáciami ale aj vrátane technológie na rozpoznávanie identity užívateľov a podobne. Skrátka, budúcnosť už nie je tak vzdialená ako by sa nám mohlo niekedy zdať. 

(Visited 84 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *