Reč je tentokrát o 12-ročnom chlapcovi Que Jianyu, ktorému sa podarilo prekonať svetový rekord v nevídanej činnosti. Poskladať rubikovú kocku nie je veru ľahké, no poskladať 3 kocky počas žonglovania? To chce naozajstný talent a odvahu. 

Známa hračka vynálezcu maďarského pôvodu sa už niekoľko desaťročí teší celosvetovej obľube. Ľudia všetkých vekových skupín si s týmto hlavolamom trápia hlavu aj v dnešnej dobe. Podľa istého prieskumu však dokáže rubikovú kocku vyriešiť len určité percento ľudí na svete. Niet tak divu, že sa po celom svete uskutočňujú medzinárodné súťaže a podujatia, na ktorých sa ľudia predbiehajú, kto hlavolam vyrieši rýchlejšie alebo akým bizarnejším spôsobom. Poskladať však 3 kocky naraz a počas žonglovania? Pre 12 ročného Que Jianyu žiaden problém.

Video zachytáva mladíka žonglujúceho s troma Rubiovými kockami, pričom ich skladal. Mladý muž mal na celú túto parádu 5 minút a 20 sekúnd. Už pohľad na tento zázrak je šialený, nieto ešte predstava o zvládnutí. Mladík sa však nevzdal a stihol to ešte pred koncom limitu. Počas celého vystúpenia bolo vidieť jeho obrovské sústredenie a na konci nezameniteľnú radosť.

zdroj: cnet.com

(Visited 457 times, 4 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *