Možno ste si túto otázku ešte nepoložili, ale určite je úžasné vedieť niečo o inteligencii zvierat. Jasné, neovládajú jadrovú fyziku, ale je to niečo úchvatné, čo dokážu. Pozrite sa sami.

Tento živočích má v dospelosti 6 000 kilogramov a výšku 3,3 metra. Jeho mozog váži okolo piatich kíl. Asi ste už uhádli o akého živočícha sa jedná. Je to slon. V mnohých kultúrach je slon videný ako symbol múdrosti a je známy pre svoju mimoriadnu pamäť a reč tela. Toto zviera je jedným z mála druhov, ktoré dokázali spoznať samých seba v odraze zrkadla. Slon dokáže namaľovať portrét, pozrite sa sami. Veď toto nedokážem nakresliť ani ja.

Tieto maličké zvieratká patria medzi najinteligentnejšie na svete. Vážia asi 19 gramov a dožívajú sa dvoch rokov. Áno je to myš. Majú podobný pomer hmotnosti mozgu k telesnej hmotnosti ako ľudia (1:40). Existujú stovky druhov myší. My asi najviac poznáme druh, myš domová. Tento hlodavec je veľmi prefíkaný. Sú schopné učiť sa a dokážu sa naučiť rôzne triky. V minulosti sa trénovali na hľadanie pozemných mín a bômb. Myši sú sociálne zvieratá a vykazujú známky ľútosti, radosti, straty a stresu. V tomto videu myš dokáže dať loptičku do basketbalového koša, vie Vám dať prsteň na ruku ,alebo keď mu hodíte loptičku, pôjde po ňu a prinesie Vám ju.

Toto Vás možno prekvapí najviac z tohto rebríčka. Toto zviera chováme, aby skončilo na našich tanieroch. Áno je to prasa. Mnoho ľudí si myslí, že prasa leží len na blate, ale nie je to v skutočnosti tak. Vedci nedávno zistili, že ošípané sú inteligentnejšie ako psy a riešia problémy rovnako pôsobivo ako šimpanzy. Majú vynikajúcu dlhodobú pamäť. V tomto videu prasiatko dokáže dať loptu do brány, pingpongovú loptičku do jamky alebo dať mincu do „prasiatka“.

Toto zviera sa podobá svojou štruktúrou tela človeku. Je vysoký 1,2 metra a váži 34 až 60 kíl. Správne, je to šimpanz. Až 98% DNA šimpanza je zhodná s DNA človeka. Majú vynikajúcu pamäť. Dokážu pracovať s číslami, zoraďovať ich podľa veľkosti a vedia pracovať aj s počítačom. Vedia si spraviť rôzne palice, alebo kamene, ktorými rozdrvia tvrdé obaly ovocia, V tomto videu šimpanz vidí čísla iba 60 milisekúnd. Sám človek túto úlohu nezvládne. Pýtate sa čo to je? Pozrite si video.

Je to náš domáci miláčik. Je vysoký 23 až 25 centimetrov, váži 3,6 až 4,3 kíl. Je to mačka.Sú výborné pri love. Sú svižné a majú neuveriteľné zmyslové schopnosti. V tomto videu dokáže mačka utiecť z klietky, uhádnuť, kde je gulička v troch alebo štyroch pohároch.

(Visited 286 times, 3 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *