Takéto extrémne suchá tu neboli za posledných 100 rokov. Ľudia tu dážď dlho nevideli a pravdepodobne ani neuvidia. Pred šiestimi dňami bol Nový Južný Wales vyhlásený za celoplošne vysušený. Problém stále pretrváva. Najviac to má vplyv na prírodu, zvieratá a podobne. Pozrite sa, čo zachytil farmár na poli.

Kengury bojujú o život, práve kvôli potrave. Preto miestni farmári majú povolenie, kenguru zabiť, v prípade, že by mu kengura vnikla na pozemok. Tak sa snažia ochrániť aspoň tú úrodu, ktorú majú. Jeden s farmárov, možno aj kvôli tomu našiel mrtvú kenguru, ktorá ležala v celku. Farmár ju postavil a odfotil. Tým chce varovať ľudí na extrémne suchá, ktoré sú v krajine.

zdroj: twitter.com/TT0121

Vonku je sucho. Mŕtve klokany sú úplne všade,“ hovorí farmár McLean. Klokany nájdete všade, pretože líšky a iné zvieratá ich neroznášajú po okolí. „Našiel som ho neporušeného. Znova som ho postavil na chvost a dve nohy,“ povedal.

zdroj: mirror.co.uk

Je to náročné. V celej krajine nie jediný človek, ktorý by si nechcel, aby spadlo aspoň pár kvapiek dažďa,“ hovorí minister priemyslu, pôdy a vôd, Niall Blair.

Mnoho farmárov videlo klokanov ako jedia zbytky trávy. Farmári tak majú väčší problém s krmením hovädzieho dobytka.

zdroj: mirror.co.uk

Ak s touto situáciou niečo neurobíme, o chvíľu tu budeme mať desaťtisíce hladujúcich, trpiacich a mŕtvych klokanov,“ povedal na záver minister Blair.

(Visited 166 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *