Steve Wozniak: Zdravotný stav a možný úder

Steve Wozniak: Zdravotný stav a možný úder

Spoluzakladateľ spoločnosti Apple, Steve Wozniak, bol hospitalizovaný v Mexickom meste v dôsledku možného úderu. Táto správa bola hlásená mexickými médiami, ale podľa TMZ, ktoré cituje zdroje, mohlo ísť o menej vážny prípad závratu1.

Steve Wozniak, 73-ročný vedec a technologický podnikateľ, mal v stredu popoludní vystúpiť na podujatí World Business Forum v štvrti Santa Fe v Mexickom meste. Organizátori podujatia neodpovedali na žiadosť o komentár. Wozniak mal hovoriť na konferencii o 16:20 miestneho času1.

Podľa TMZ, ktoré cituje zdroje s priamymi vedomosťami, Wozniak dokončil svoj prejav, ale potom povedal svojej manželke, že sa cíti „divne“. Ona trvala na tom, aby šiel do nemocnice. Správa TMZ uvádza, že Wozniak mohol trpieť závratmi1.

Často kladené otázky (FAQ)

Kto je Steve Wozniak?
Steve Wozniak je spoluzakladateľom spoločnosti Apple Computer spolu so Steveom Jobsom. Je významným vedcom a technologickým podnikateľom.

Čo je World Business Forum?
World Business Forum je významné podujatie, ktoré sa koná v rôznych mestách po celom svete. Zúčastňujú sa ho vedúci predstavitelia z oblasti biznisu, technológií a iných odvetví, aby diskutovali o aktuálnych témach a trendoch.

Čo je závrat?
Závrat je pocit straty rovnováhy, často sprevádzaný pocitom točenia sa. Môže byť spôsobený rôznymi zdravotnými problémami, vrátane problémov s vnútorným uchom a mozgom.

Vysvetlenie použitých termínov

Hospitalizácia: Je to proces, keď je pacient prijatý do nemocnice na liečbu alebo pozorovanie.

Úder: Je to vážne zdravotné stav, ktoré nastáva, keď prísun krvi do časti mozgu je prerušený alebo znížený, čo spôsobuje, že bunky mozgu začnú umierať.

Závrat: Je to pocit straty rovnováhy, často sprevádzaný pocitom točenia sa. Môže byť spôsobený rôznymi zdravotnými problémami, vrátane problémov s vnútorným uchom a mozgom.

TMZ: Je to americký digitálny mediálny web, ktorý sa zaoberá správami o celebritách a zábave.

Martin Baláž