Kontroverzný DRM pridaný do hry Suicide Squad: Kill The Justice League len dni pred jej uvedením

Kontroverzný DRM pridaný do hry Suicide Squad: Kill The Justice League len dni pred jej uvedením

Hra Suicide Squad: Kill The Justice League, ktorá je jednou z najvýznamnejších superhrdinských hier roku 2024, vyvolala na internete vlnu prekvapenia, keď len pár dní pred svojím plným uvedením pridala kontroverzný systém Denuvo DRM1.

Táto hra, ktorá bola pôvodne oznámená v roku 2020 a mala byť uvedená niekedy v roku 2022, sa po niekoľkých odkladoch konečne blíži k svojmu dátumu uvedenia1. Avšak cesta k tomuto dátumu nebola bez kontroverzií. Mnoho hráčov kritizovalo hru za jej podobnosť s užívateľským rozhraním hry Destiny 2, nedostatok zlepšení po spätnej väzbe a nemožnosť hrať offline aj v solo režime1.

Napriek tomu sa hra neustále približuje k svojmu konečnému dátumu uvedenia, avšak zdá sa, že má ešte jedno prekvapenie. Na stránke hry Suicide Squad: Kill The Justice League na platforme Steam sa objavil Denuvo DRM, len pár dní predtým, ako mala byť hra uvedená online1.

Denuvo DRM je nástroj proti narušeniu, ktorý má chrániť videohru pred pirátstvom. Toto často vyvoláva otázky a pochybnosti hráčov, ktorí v minulosti tvrdili, že nástroje DRM ako Denuvo môžu spôsobiť problémy s výkonom hry1. Dokonca aj riaditeľ hry TEKKEN 7 obvinil Denuvo DRM za problémy s PC verziou hry1.

Čo to môže znamenať pre nový titul Suicide Squad je nejasné, ale pridanie takéhoto nástroja len pár dní pred uvedením hry na Steam môže byť zlým znamením pre tento superhrdinský titul1.

Často kladené otázky (FAQ)

Čo je Denuvo DRM?
Denuvo DRM je nástroj proti narušeniu, ktorý má chrániť videohru pred pirátstvom. Tento nástroj však často vyvoláva otázky a pochybnosti hráčov, ktorí v minulosti tvrdili, že môže spôsobiť problémy s výkonom hry.

Prečo je Denuvo DRM kontroverzný?
Denuvo DRM je kontroverzný, pretože niektorí hráči a vývojári tvrdia, že môže spôsobiť problémy s výkonom hry. Napríklad riaditeľ hry TEKKEN 7 obvinil Denuvo DRM za problémy s PC verziou hry.

Čo to znamená pre hru Suicide Squad: Kill The Justice League?
Je nejasné, čo pridanie Denuvo DRM znamená pre hru Suicide Squad: Kill The Justice League. Avšak pridanie takéhoto nástroja len pár dní pred uvedením hry na Steam môže byť zlým znamením pre tento superhrdinský titul.

Samuel Valach