A je to tu. Dlho očakávané a všeobecne známe – „One more thing“. Čo by sme si mali pod tým prestaviť? Áno, ako ste mnohí z vás iste očakávali, reč je o novom iPhone X. Špeciálna verzia iPhonu, tak ponúkne úplne nový OLED bezrámikový displej s rozlíšením 2436×1125 pixelov, ktorý je doslova a do písmena obrovský, jeho rozmery totižto dosahujú až  5,8-palca.

Samozrejme na vytvorenie priestoru pre tak obrovský displej a zároveň pre zachovanie funkčnosti musel iPhone aj o niečo prísť. Tentokrát išlo o obľúbené fyzické Home tlačidlo, pričom tak populárny biometrický snímač odtlačkov prstov nahradila podľa Apple technológia budúcnosti – Face ID. Presne tak, dočkali sme sa overovania používateľa prostredníctvom tváre. Dokonalé.

Technológia rozpoznávania tváre funguje samozrejme aj v zlých svetelných podmienkách, a to vďaka integrovanému IR systému či špeciálnej technológie, ktorá mu pomáha prostredníctvom diskrétneho svetla. Asistenciu tu ale zabezpečuje i dedikovaný procesor pre umelú inteligenciu, takže ak má niekto z vás obavy o rýchlosť, či správnosť rozpoznania, na svoje obavy môžete rovno zabudnúť. A čo je super, Face ID taktiež spolupracuje so systémom Apple Pay.

Čo sa týka tela ide o úplne nové prevedenie, teda kombináciu dvoch kusov skiel a perfektne spracovaného oceľového rámika. Jediným nedostatkom v prípade dizajnu je menší výrez v hornej časti obrazovky určený pre pre slúchadlo, selfie kameru a množstvo ďalších senzorov.

Hlavnú úlohu zohráva aj úplne nový multitasking, ktorý ma za úlohu dorovnať uživateľský zážitok zo straty „Home Button“. Zmenou prešli aj obľúbené Emoji. Apple tím si dal záležať a do sveta vypustil úplne nový systém emoji, ktorý na základe prepožičaných funkcií od Face ID vytvorí dokonalú repliku vás, no v podobe Vami zvoleného emotikonu. A pozor! Ten dokáže aj reprodukovať zvukov správy, takže posielanie „smajlíkov“ sa stáve živšie ako kedykoľvek predtým.

Spomenutia hodné je aj novo navrhnuté rozhranie pre bezdrôtové nabíjanie, ktoré ako novinka prichádza v podobe docku s možnosťou nabíjania viacerých zariadení naraz. Všetko s okamžitou notifikáciou, ktorá sa vám zobrazí na displeji iPhonu s informáciami o stave batérie všetkých zariadení.

Čo sa týka procesoru, iPhone X ponúka rovnaký A11 čip, ako iPhone 8 a 8 Plus. Batéria by mala vydržať o 2 hodiny viac ako na iPhone 7. iPhone X bude dostupný v dvoch pamäťových verziách: 64GB a 256GB, cena začína na predpokladaných 999 dolároch. Dostupný bude v USA 3. Novembra, na Slovensku to bude s istotou o niečo neskôr, no rozhodne možnosť niekoho prekvapiť budeš mať už tieto Vianoce.

(Visited 56 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *