Najazdíš ročne niekoľko tisícok kilometrov a myslíš si, že si pánom ciest. Tak v tom prípade si ešte asi nemal možnosť vydať sa na tie najnebezpečnejšie úseky, na ktorých musí byť všetko 100 percentné. Inak sa z cesty už vrátiť nemusíš. Ak ťa teda láka prašný podklad, nekonečné serpentíny, obrovské zrazy a prevýšenie viac ako 1 000 kilometrov, pokračuj v čítaní a dozvieš sa viac.

Nekonečné zákruty v Tianmene

Rád sa vozíš po serpentínach a užívaš si každý prechod zákrutou? V tom prípade tu je niečo pre teba. Samozrejme ak máš rád riziko a adrenalín. V Tianmene, v Číne, je cesta ktorá má neuveriteľných 99 zákrut a je dlhá 11 kilometrov. Cesta vedie cez Tianmenský národný park a stále stúpa. Rovinku alebo zjazd tu tak nečakaj.

Image result for tianmen roads
zdroj: flickr.com

Do Šanhaja cez tunel

Pravdepodobne asi najslávnejší tunel na svete. Áno, už na prvý pohľad príde trochu netradičný, no príliš sa nepodobá na naše tradičné tunely. A je to pravda. Tunel je dlhý 1,2 kilometra, no má len 4 metre na šírku. Prejazd tunelom Guoliang tak vyžaduje vodičské schopnosti šaolinského mnícha. Veď ako hovoria miestni – len malá chyba vie spôsobiť veľké problémy.

Related image
zdroj: sputniknews.com

Nebezpečný Rohtang

Rohtang sa nachádza vo výške 4 tisíc metrov nad morom. Ak patríš medzi fanúšikov a strach z výšok ti problém nerobí, potom sa cez tento slávny priesmyk môžeš vydať aj ty. Avšak len od mája do novembra. Ostatné mesiace v roku je prejazd zastavený. Prejazd priesmykom je však natoľko nebezpečný, že sa indická vláda rozhodla stavať skoro 9 kilometrový tunel, ako bezpečnejšiu alternatívu. Dobrodruhovia, ktorí majú radi adrenalín a riziko však vedia, akú cestu preferovať.

Plavba po Francúzsku?

Ak so sebou prepravuješ aj nafukovací čln alebo sa vie tvoje auto premeniť na loď, v tom prípade sa môžeš vydať na túto cestu. Ak sem ideš v zlej dobe a je práve príliv, môže sa totiž ľahko stať, že skončíš pod hladinou mora. Zaujímavé však? Toto miesto nájdeš vo Francúzsku pri pobreží Atlantiku. Cesta je ale až dvakrát za deň úplne zaplavená a aj keď práve nie je pod vodou, vozovka poriadne šmýka, takže je potrebná vysoká opatrnosť.

zdroj: boredpanda.com

Cesta, z ktorej fakt nechceš spadnúť

Potešiť vás môže správa, že túto cestu už nemusíte pokoriť, keďže existuje od 90. Rokov bezpečnejšia alternatíva, ale predtým by si sa tejto ceste jednoducho nevyhol. A to bola vtedy jedna z najnebezpečnejších ciest na svete. Dnes už na nej nájdeš len dobrodruhov, ktorí sa neboja nebezpečenstva. Cesta sa šplhá až do výšky 4 650 metrov a vlní sa tak, že by si tam určite nemal ísť, ak trpíš závratmi.

Related image
zdroj: mott.pe

Tak čo, inšpirovali sme ťa na nové dobrodružstvo? V tom prípade buď opatrný, pretože prejazdy týmito cestami vyžadujú skutočne vyspelé vodičské schopnosti.

(Visited 182 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *