Si čerstvý absolvent alebo sa trápiš s výberom vysokej školy a chceš študovať na Slovensku? Spoločnosť profesia.sk prináša v poradí už 11. rebríček verejných vysokých škôl, ktorý deklaruje možnosť uplatnenia na trhu práce. Tak čo, je pre teba prekvapením, že prvé miesto obsadila Ekonomická univerzita v Bratislave? 

To aké uplatnenie na teba po škole čaká nie je samozrejme zásluha len tvojich shopností a zručností ale aj toho akú vysokú školu a fakultu si navštevoval. Po roku tu máme opäť prehľad vysokých škôl, ktorých pozícia závisí na počte zamestnávateľov prehliadajúcich si životopis absolventov danej univerzity/fakulty. Práve takýmto spôsobom sa môžeš dozvedieť aký počet príležítostí a pracovných ponúk na uplatnenie môžeš po ukončení štúdia dostať. 

V porovnaní s minulým rokom došlo k zmenám len v prípade popredných vysokých škôl. Najžiadanejší sú absolventi Fakulty informatiky a informačných štúdií Slovenskej technickej univerzity, ktorá si zároveň ako jediná fakulta obhájila minuloročné umiestnenie v TOP 3.

A keďže sa aj nasledovné miesta točili stále okolo informačných technológií, môžeme takmer s istotou povedať, že práve to je dnes tá najžiadanejšia schopnosť. Takže v prípade, že si zapálený informatik a všetko vidíš v podobe binárnej sústavy, nie je čo riešiť. Zároveň ako absolvent FIIT dostaneš akreditáciu EIT, ktorú majú napríklad aj univerzity Oxford alebo Cambridge. 

Prvenstvo v rebríčku univerzít obhájila bratislavská Ekonomická univerzita, ktorá si pokračovala vo svojej dominante z predchádzajúceho ročníka. Čím poráža aj ostatné školy technického zamerania :O

zdroj: forbes.sk
(Visited 178 times, 3 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *