V dnešnej dobe ho používa už takmer každý. Stal sa tak neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Niektorí ho využívajú na pracovné účely, iní zase na zábavu a dokážu pri ňom presedieť celé hodiny. Avšak, vedel si napríklad, že …

Prvé YouTube video bolo nahrané 23. apríla 2005. Má názov „Me at the ZOO“ a nahral ho Karim, jeden zo zakladateľov tejto stránky v ZOO v San Diegu. 

Prvá registrovaná doména bola symbolics.com. Stále funguje.

Fyzik Russel Seitz nemohol dlho spávať, pretože ho zaujímala odpoveď na otázku, koľko môže vážiť internet. Nakoniec sa mu to podarilo vyrátať: internet váži toľko, čo približne jedna stredná jahoda. Vážne, vygooglite si to.

Jedna tretina všetkých internetových vyhľadávaní je pornografia. Odhaduje sa, že až 80% všetkých obrázkov na internete sú nahé ženy.

Z 249 miliárd emailov poslaných každý deň je až 81% čistý spam. Vyzerá to tak, že ľudia znečisťovanie jednoducho milujú.

Každý deň je hacknutých 30 tisíc stránok. Pretože hacker nikdy nespí.

Predpokladá sa, že v roku 2020 bude k internetu pripojených až 40 milárd zariadení. Takže online bude aj vaša kanvica na kávu a hriankovač, ktoré sa spustia v momente, keď vám zazvoní na mobile budík. Fascinujúce? 

Prvú počítačovú myš vyrobil Doug Engelbart v roku 1964 a bola z dreva.

Každý mesiac je vymyslených približne 6000 nových počítačových vírusov. Našťastie, nie všetky fungujú.

Na tejto stránke nájdete údaj, ktorý vám povie ako starý je internet.

To, čo rádiu trvalo 38 rokov a televízii 13 rokov, trvalo internetu len 4 roky: dosiahnuť 50 miliónov používateľov.

V roku 2010 sa Fínsko stalo prvou krajinou, ktorá ustanovila, že každý Fín má nárok na internet.

V roku 2017 sa Slováci najčastejšie pýtali Googlu „čo je karma“, „čo je brexit“, „čo je prvočíslo“ a „prečo je more slané“, „prečo nekvitne orchidea“ a „prečo mi puká v kolene“. A na čo si sa pýtal ty?

Historicky prvý email vyslal v roku 1971 Ray Tomlinson sám sebe, ale už si nepamätá si, čo napísal.

(Visited 359 times, 2 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *