Máme tu pre leto typické počasie a príval letných dovoleniek sa nezadržateľne blíži. Väčšina ľudí má celý priebeh prázdnin už rozplánovaný, avšak určite sa tu nájdu aj takí, ktorým zopár rád pomôže a uľahčí im to ich spontánny výber. V tomto článku nájdete výber tých najlepších appiek do mobilu, ktoré vás prevedú naprieč celým Slovenskom (možno aj inými štátmi). 

Súčasné dovolenkové trendy sa veľmi rýchlo menia a pre ľudí sa stále viac atraktívnym stáva poznávanie krás Slovenska. Takže, keď už vieme ako väčšina z nás premýšľa, poďme sa presunúť priamo na tipy pre aplikácie dostupné pre mobilné zariadenia Android a iOS úplne zadarmo. 

Airbnb

Neodmysliteľnou súčasťou takmer každého výletu je ubytovanie. Pokiaľ sa vám všetky ponuky zdajú byť pridrahé, alebo ste nenašli nič, čo by uspokojilo všetky vaše túžby, siahnite po obľúbenej službe zvanej Airbnb. Aplikácia vám umožní ubytovať sa v súkromnom byte, apartmáne alebo zdieľať priestor z viacerými osobami za účelom čo najvýhodnejšej ceny. 

Základom aplikácie sú pokročilé nastavenia vďaka ktorým viete filtrovať tie najrôznejšie možnosti ubytovania. Nechýbajú tu ani hodnotenia predošlých záujemcov. Jediný rozdiel od Bookingu je nižšia cena, ktorá je spôsobená najmä tým, že nebývate v hotely ale v prenajatom byte. 

AllTrails

Táto aplikácia je povinnou výbavou každého nadšenca turistiky, cykloturistiky a aktívneho oddychu. Súčasťou danej služby je viac ako 50 000 trás po celom svete. Registrácia do používateľského rozhrania nie je nutná, teda appka vám zároveň ušetrí kopu času. Ak nie ste príliš zdatný v anglickom jazyku, nevadí… aplikácia ponúka intuitívne užívateľské rozhranie, v ktorom sa ihneď zorientujete a dokážete si naplánovať výlet dokonca aj na území Slovenska. 

Vo vnútri AllTrails nájdete rozsiahlu ponuku odporúčaných návrhov na výlety vo vašej blízkosti so všetkými potrebnými detailmi, mapou a dokonca aj náročnosťou danej oblasti. Trasu si viete veľmi rýchlo stiahnuť priamo do vášho telefónu a mať ju po ruke aj keď práve nedisponujete pripojením na internet. Celý priebeh si môžete zároveň spríjemniť tým, že budete svoju trasu zdieľať s vašimi priateľmi. 

Google Trips

Ďalší zaujímavý počin zo strany Google. Ide o komplexného sprievodcu, ktorý zahŕňa manažment vašich výprav, rezervácie ubytovania, informácie o počasí a to všetko aj v offline režime. A keďže Google má o nás všetkých už dostatok informácií, postačí ak aplikácii poskytnete váš e-mail a služba si automaticky dopátra dodatočné info o hoteloch a letenkách, ktoré ste si nedávno zakúpili a na základe toho vám pripraví plán vašej cesty. 

Samozrejme okrem toho tu nájdete možnosť vyhľadať konkrétne miesto pričom vám vševed Google poradí zopár tipov na jednodňové výlety, zaujímavosti v okolí a teraz pozor, dokonca aj lokálne zľavy v obchodoch.

UV Lens

Napriek tomu, že prílišné slnko nie je pre náš kraj zrovna typické, je dôležité chrániť si svoj zrak aj pred tými občasným ostrými slnečnými lúčmi. A aby ste predišli tomu, že sa spálite (čo býva mojou takmer bežnou rutinou), odporúčame UVLens na monitorovanie intenzity slnečného žiarenia.

V aplikácii si komfortne viete nastaviť citlivosť a typ pokožky a dokonca aj to ako často u vás dochádza k spáleniu. Za najväčšiu výhodu pokladáme možnosť, v rámci ktorej vám aplikácia pripomenie kedy je UV žiarenia najsilnejšie a tým pádom aj potrebu natrieť sa. 

Waze

Ak už plánujete byť kdekoľvek, určite nezabudnite na populárnu aplikáciu Waze. Tá totiž momentálne registruje obrovskú komunitu užívateľov, ktorí dennodenne pridávajú aktuálne informácie o dopravných situáciách na cestách. A tiež o policajných hliadkach, čo čas od času určite oceníte. 

Uber

Samozrejme ak sa pohybujete hlavne v iných krajinách (Uber žiaľ na SK už nenájdete) a nedajbože nie ste zdatný v cudzích jazykoch, určite oceníte aplikáciu Uber. Skrátka skvelý pomocník, ktorý vám pomože prekonať kratšie vzdialenosti bez nutnosti mať pri sebe hotovosť alebo komunikovať so šoférom. 

Vo vašom telefóne si zvolíte cieľovú destináciu a po pár kliknutiach môžete očakávať príchod vášho osobného vodiča. Appka automaticky zistí, kde sa nachádzate a príchod vodiča vám elegantne oznámi aj spolu s číslom jeho ŠPZ, odhadovaným časom príchodu a hodnotením iných užívateľov, ktorí už mali tu česť sedieť na sedadle spolujazdca. 

Potom ako vás vodič odvezie presne na požadovanú adresu si z vašej kreditnej karty aplikácia strhne presne určenú čiastku na základe prejdenej vzdialenosti. Sumu stanovuje aplikácia, takže sa už nemusíte ničoho zbytočne obávať. 

zdroj: techbox.sk
(Visited 132 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *