Módna spoločnosť Explicit Wear, z Amsterdamu, sa pokúsila eliminovať svetový problém s vyžutými žuvačkami naozaj zaujímavým spôsobom. Použité žuvačky zrecyklovali a vyrobili z nich tenisky – predstavujeme vám nové gumshoes.

Explicit Wear predstavili svoje „gumshoes“ len nedávno, v spolupráci s turistickou organizáciou IAmsterdam a firmou Gumdrop, ktoré sa už dlhšiu dobu snažia o recykláciu žuvačkového odpadu.  A podaril sa im pravdepodobne prevratný krok. Z použitých žuvačiek dokážu teraz vyrobiť úplne nový druh gumy, ktorej dali názov „Gum-tec“.

Z 10 kilogramov použitých žuvačiek dokážu vyrobiť 4 páry takýchto tenisiek. V holandskom meste je však odhadovaných až okolo 15 miliónov kilogramov použitých žuvačiek, ktoré znečisťujú ulice mesta. Materiálu pre výrobu tak majú až-až.

„Aj vďaka týmto teniskám sa blížime k čistejším uliciam bez prilepených žuvačiek. Zároveň aj vďaka týmto teniskám šírime túto ideu medzi ľuďmi, aby ulice neznečisťovali a žuvačky hádzali do smetiakov.“, povedal Mustafa Tanriverdi, ktorý zodpovedá za marketingovú správu mesta Amsterdam.

Novinku v podobe „gumshoes“ si môžete predobjednať už teraz. Oficiálne sa však začnú predávať až v Júni, a to za 232 dolárov za pár.

zdroj: goodnewsnetwork.org

(Visited 169 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *