Namiesto nekonečného hľadania svojho vysnívaného domu sa ho rozhodla vytvoriť. Pri tom, ako Jessie Lipskin skrolovala cez internetový obchod eBay narazila na veľmi zaujímavý artikel, do ktorého sa ihneď zamilovala. Reč je o autobuse GMC z roku 1966. Neváhala a okamžite tento starý kúsok zakúpila. Nasledujúce roky strávila jeho prestavbou na obytné vozdilo, pričom úžasné výsledky potvrdzujú  náročné úsilie a prácu, ktorú Jessie do tohto vozidla vložila. 

Celá jej snaha bola inšpirovaná túžbou po ekologickom životnom štýle. „Mojím prvým motívom k alternatívnemu životnému štýlu sa stal dokumentárny film Architekt odpadu. Vo filme architekt, Michael Reynolds, ktorý navrhuje a stavia cenovo dostupné domy z obnoviteľných materiálov, ktoré disponujú vlastnými zdrojmi energie. „Práve to vo mne zarezonovalo a odvtedy som sa začala venovať danej literatúre a čítala som všetko, čo mi prišlo pod ruku.” napínavo opisuje Jessie. A v konečnom dôsledku dom na kolesách predstavoval ideálne riešenie, ktoré by mohla použiť na uskutočnenie jej základných cieľov: cestovať, spoznávať nové miesta a pokračovať v zdravom životnom štýle. 

Najťažšou časťou bol práve moment, v ktorom musela Jessie zháňať kvalifikovaných ľudí na jej prestavbu. „Mám síce rada robenie vecí v zmysle ”urob si sám”, avšak nemala som takmer žiadne skúsenosti s inštalatérstvom, elektrickými a tesárskymi potrebami pre tento projekt. ” Dodala Jessie. 

Veľkou výzvou bol najmä rozdiel, že v prípade aplikácie nábytku do autobusu musíte brať ohľad na možný pohyb alebo nakláňanie sa vozidla pri cestovaní. Navyše vnútorné uhly autobusu boli veľmi šikmé, teda bolo veľmi náročné navrhnúť stýlový a zároveň pasentný nábytok. Napriek rôznym ťažkostiam sa nevzdala. Celkovo do tejto práce vložila o niečo málo viac ako 70 tisíc amerických dolárov. Jessie žije v tomto autobuse od januára tohto roku a podľa jej slov to absolútne zbožnuje. 

 

(Visited 174 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *