Nadmerné znečistenie našich oceánov plastovým odpadom začína byť čoraz väčším problémom, na ktorý začínajú upozorňovať aj známe značky. Či už je to kampaň CocaColy, recyklované tenisky Adidas či tenisky zo žuvačiek, o ktorých sme vás informovali nedávno. Najnovšie pridala ruku k dielu aj spoločnosť Vivobarefoot, ktorá sa na znečistenie oceánov rozhodla upozorniť kolekciou topánok, vyrobených z plastových fliaš. 

Plastové fľaše sa dokážu v prírode samé rozložiť až po 400 rokoch. To je naozaj veľmi dlhá doba. Spoločnosť Vivobarefoot tak vytvorila novinku, vďaka ktorej nie len pomôže zrecyklovať tisícky plastových fliaš, no hlavne pomôže pozdvihnúť povedomie o tomto globálnom probléme.

Každý pár topánok je vyrobený zo 17 fliaš, ktoré boli vylovené z oceánu. Zahraničný portál businessinsider.com topánky označil za veľmi pohodlné a navyše odolné.

Ako sa vyrábajú také topánky z plastov? „Fľašky zo všetkého najprv umyjeme a dáme dole akékoľvek nálepky. Potom ich rozrežeme a premeníme na granule, ktoré roztopíme. Tie následne pretlačíme a natiahneme valčekmi do tvaru dlhého vlákna. Tieto vlákna sú ľahko tvarovateľné, trvanlivé a môžeme z nich tkať funkčný materiál ideálny pre výrobu obuvi,“ hovorí riaditeľ značky.

Ceny sa pohybujú od 120 do 175 eur za pár. Využívať sa dajú na beh, turistiku, do prírody, ale aj do mesta. Každý typ topánky poslúži je určený do iného terénu. Kúpiť ich však zatiaľ môžete len na Amazone.

(Visited 122 times, 2 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *