Výber povolania – každý jeden z nás musel alebo musí  v živote čeliť tomuto dôležitému rozhodnutiu. Rozhodnutiu, ktoré ovplyvní do značnej miery našu budúcnosť. Aj v dnešnej dobe je mnoho mladých ľudí, ktorí nevedia, aká práca by ich napĺňala. Častokrát je na mládež vyvíjaný veľký tlak práve zo strany rodičov, ktorí by si radi splnili sny cez svoje ratolesti.

Každý by rád robil niečo, čo ho skutočne baví a ide mu tak povediac „od ruky“ a dostal za to aj slušné peniaze. Koniec koncov, chcete sa uistiť, že si vyberiete prácu, do ktorej budete chodiť každé ráno s úsmevom na tvári. Ale čo ak nemôžete nájsť svoje vysnívané zamestnanie medzi všetkými bežnými profesiami ako sú právnici, učitelia a lekári? Potom by ste mohli zvážiť snahu o nezvyčajnú kariéru a my vám prinášame 5 najbláznivejších povolaní, o ktorých ste možno ani netušili, že existujú.

1.Profesionálny spáč

Nie, nejde o žart. Príkladom môže byť hotel vo Fínsku, kde si skutočne najali zamestnanca, ktorý testuje pohodlnosť postelí. Náplň práce je v skutku jednoduchá – každú noc spať v inej posteli a následne napísať recenziu na základe spokojnosti. Tak prihláste sa, koľkí z nás by uvítali takú úlohu?

 

2.Testovač tobogánov

Táto práca skutočne znie ako spojenie práce a zábavy. Takúto možnosť ponúka cestovka First Choice, stačí len vedieť dobre plávať a byť ochotný cestovať. Náplňou takejto práce je hodnotiť rôzne adrenalínové vodné atrakcie, no a pri troche šťastia si môžete takto zarobiť až 15 tisíc eur za pol roka. Pekné, nie?

3.Zahrievač postelí

Nie je nič horšie, ako líhať si do studenej postele. S týmto tvrdením súhlasí aj anglická šľachta, ktorá prakticky vynašla toto zaujímavé povolanie. Jednoducho si najali služobníctvo, ktoré im zahrieva ich kráľovské postele pred spaním. Táto  myšlienka sa zrejme ujala, keďže sieť hotelov Holiday Inn od roku 2010 ponúka hosťom bezplatné 5-minútové zahriatie postele.

4.Ochutnávač žuvačiek

Viete si predstaviť, že by ste svoj pracovný deň strávili žutím žuvačky? Aj keď to však znie ako veľmi primitívne povolanie, opak je pravdou. Takýto ochutnávač musí mať mimoriadne citlivé chuťové poháriky, aby bol schopný rozoznávať rôzne príchute a vône a vycítil každú umelú zložku, ktorú môžu výrobcovia potom odstrániť.

 

 

 

5.Osobný nákupca

Zbožňujete nakupovanie? Toto znie ako vysnívané povolanie každej ženy. Ako osobný nákupca pracujete zväčša len pre jedného človeka, ktorému sa staráte o šatník – a to aby bol naplnený dokonalými kúskami oblečenia. Toto zamestnanie ja však rozšírené najmä v zahraničí medzi celebritami a vplyvnými ľuďmi, ktorí vedia takéto úsilie aj celkom slušne peňažne ohodnotiť

(Visited 74 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *