Rozmýšľali ste niekedy nad tým, kde žijeme?

Nie, nemyslím tým teraz kontinent, štát, mesto či dedinu. Nemám na mysli ani domy, paneláky, lode či iný typ obydlia. Nechápte ma zle, ale niekedy mám pocit, že ľudia žijú v krabiciach. Ľudia žijú v malých krabiciach, ktoré nazývajú komfortná zóna. Malé veľké krabice s papierovými stenami, ktoré sú pre nich stelesnením pohodlia.

Určite sa pýtate, čo na tom môže byť zlé? No to, že ľudia tie krabice priam zbožňujú. Nájdu v nich pohodlné teplé postele, praskajúci ohník v krbe, žiadne povinnosti či problémy a celé balenie čokolády čakajúce iba na nich.Nájdu v nich všetko. Teda, to si aspoň myslia.

Pravdou však ostáva, že raz za čas, máme my ľudia, potrebu urobiť niečo veľké. Niečo, čo ešte nikto neurobil. Chceme sa dotknúť hviezd, hýbať horami, roztiahnúť krídla a vznášať sa nad svetom. A vtedy nastáva ten problém. Pretože všetko to, čo zrazu chceme, sa už nenachádza v našich krabiciach.

To znamená, že z nich musíme odísť. Musíme otvoriť papierové dvere s nápisom komfort a vystúpiť von. Stereotyp, nudný život a žiadna radosť,akcia či vzrušenie sú na dennom poriadku, no zdá sa, že sme ochotní to všetko obetovať, len pre to, aby sme nemuseli pohnúť prstom. Ale, to sme celý my. Neradi prekračujeme hranice našej komfortnej zóny.Kto by chcel odísť z miesta, kde môže celý deň ležať na chrbte, pozerať seriály a napchávať sa instantným cukrom? Asi nikto. Je však odchod potrebný pre dosiahnutie našich cieľov? Sklamem vás, ale áno.

Ak ste ešte stále zmätení a stále nechápete, prečo by ste mali vašu krabicu hneď teraz opustiť, dovoľte mi aby som vám všetko vysvetlila na konkrétnom príklade.

Od krabíc prejdime k vesmíru. Predstavte si, že ste planéta Zem krúžiaca okolo Slnka. Ste súčasťou Slnečnej sústavy. Pekná predstava, však? Poďme však ďalej. Povedzme, že táto Slnečná sústava je vaša krabica. Vaša komfortná zóna. Určite si hovoríte, že je poriadne veľká. A máte pravdu. Slnečná sústava je naozaj obrovská. Nachádza sa v nej niekoľko planét a nespočetné množstvo hviezd. Toľko možností. Ale, za touto Slnečnou sústavou sa nachádza ešte celý vesmír. Širočízny, rozpínavý, nekonečný. A tento vesmír predstavuje všetko to, čo sa nachádza za hranicami komfortnej zóny.

Cítite sa teraz maličký? To by ste mali.

Za dverami našich krabíc, za hranicami našich komfortných zón sa nachádza celý svet. Celý život. Ten život, o ktorom sme už od detstva snívali. To, čo sme vždy chceli. Nekonečné more príležitosí, ktoré tam čakajú iba na to, kedy ich využijeme. Nemôžme stále sedieť na jednom mieste a čakať, že prídu za nami. To, čo práve poviem bude bolieť, ale oni neprídu. Čo to znamená? My musíme prísť za nimi.

Chce to hlboký nádych a výdych, veľkú dávku odvahy, sebaodhodlania a guráže urobiť ten prvý krok. Nebude to jednoduché, pretože začiatky sú vždy náročné. Ale akonáhle vykročíte vpred, von z vaších krabíc, von z vašich komfortných zón, zistíte, že to, čo ste doteraz nazývali “skvelý život”, je len zlomok toho, čoho všetkého je ľudský tvor schopný a je len zlomok toho, čo všetko ešte v živote môžete mať alebo dosiahnúť.

Je to len a len na vás. Môžete sedieť a sledovať, ako všetci ostatní porážajú zákony fyziky a dosahujú nedosiahnuteľné, alebo sa môžete aj vy pridať k nim a meniť všetko nemožné na možné. Rozhodnutie je len vo vašich rukách.

(Visited 87 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *