Mnoho z nás sa vzdáme po prvej prekážke. Keď zbadáme prvý problém a zistíme, že cesta je kľukatá, zutekáme. No tento muž sa nevzdal a zdolal Mount Everest v Nepále. Nezdolal ho na prvý pokus, ale až na piaty a to aj bez nôh. 

A prečo bez nôh? V roku 1975 sa snažil čínsky horolezec Xia Boyu vyliezť na Mount Everest. No dobre to vtedy nedopadlo, pretože prišiel domov s takými omrzlinami, že mu museli nohy amputovať. No a aj napriek tomu sa rozhodol, že najvyššiu horu sveta zdolá.

V roku 2014 sa rozhodol, že sa zase pokúsi zdolať Moun Everest. No to sa mu nepodarilo, kvôli nepriaznivému počasiu. Xia Boyu to skúšal znova. No, bohužial sa mu nepodarilo vyliezť na najvyššiu horu sveta v roku 2015 a ani v roku 2016.

 

Ten deň, po ktorom tak túžil prišiel. 14. máj. 2018. Ako 69- ročný muž sa spolu s ďalšími horolezcami sa dostal, až na vrchol hory vysokej 8 850 m. Xia Boyu je druhým človekom na celom svete, ktorý vyliezol na najvyššiu horu sveta s amputovanými nohami.

zdroj: magazin.sk

Tento príbeh je len príklad toho, že všetko sa dá, ak si to zadáte v hlave ako cieľ. „Keď po niečom veľmi túžiš, celý vesmír sa spojí, aby si to mohol uskutočniť,“ povedal Paulo Coelho. Tak si zadaj aj ty svoj cieľ a neboj sa prekážok. Nezabudni, kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody.

(Visited 94 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *