Pravidlo piatich sekúnd patrí hádam medzi tie najznámejšia a najúčinnejšia pravidlá tohto sveta. Ak ste už o ňom vedeli, skvelé, aspoň si môžete pripomenúť, aké je efektívne. Ak ešte nie, tak o to lepšie, aspoň objavíte „nový zákon“, ktorý to poriadne roztočí s vašou produktivitou a celkovo životom, pretože, verte mi, vďaka tomuto pravidlu dokážete urobiť a uskutočniť naozaj všetko.

Ako funguje pravidlo piatich sekúnd?

Toto pravidlo je naozaj tak veľmi jednoduché, ako sa zdá. Nejde o nič zložité, žiadne triky, rituálne obrady. Všetko čo k tomu potrebuješ je nádych a výdych.

Nadýchni sa, v hlave si odpočítaj 5 4 3 2 1, zober všetku guráž ktorú v tele máš a urob to.

Nič viac, nič menej. Po poslednej číslici jednoducho nepremýšľaj a urob to. Nepremýšľaj nad tým, čo by sa mohlo stať, keby… Na to nemáš čas. Jednoducho to sprav.

Toto pravidlo je založená na princípe „teraz, alebo nikdy“, to znamená, že ak to neurobíš hneď, v daný moment, tak potom kedy? Zamysli sa.

Ako využívať pravidlo piatich sekúnd?

Najlepšie je, že toto pravidlo sa dá aplikovať takmer na každú, keď nie aj na všetky situácie v tvojom živote. Tak napríklad:

  • Veľmi sa bojíš uskutočniť ten telefonát? Nadýchni sa, odpočítaj 5 4 3 2 1 a bez premýšľania vytoč číslo na tvojom telefóne. Vidíš, vôbec to nebolelo.
  • Chceš sa niečo opýtať, ale máš obavy? Nadýchni sa, odpočítaj 5 4 3 2 1 a bez premýšľania prehovor, alebo zdvihni ruku (záleží od situácie, v ktorej sa nachádzaš).
  • Páči sa ti tá baba, čo stojí neďaleko ale nemáš dostatok odvahy na to, aby si ju oslovil? Nadýchni sa, odpočítaj 5 4 3 2 1 a bez premýšľania to urob. Teraz, alebo nikdy.
  • Už hodiny si hovoríš, že by si mal ísť cvičiť, ale stále sa nemôžeš prinútiť? Nadýchni sa, odpočítaj 5 4 3 2 1 a bez premýšľania vyskoč na nohy a cvič. Vidíš, že k tomu stačí naozaj málo.
  • Mal by si sa ísť učiť ale ten pekelný hlas v tvojej hlave ti stále našepkáva „facebook, facebook“? Nadýchni sa, odpočítaj 5 4 3 2 1 a bez premýšľania vypni telefón a otvor zošiť. Nie je to vôbec tak zložité.

A samozrejme, mnohé ďalšie situácie, ktoré neboli spomenuté.

Pravidlo piatich sekúnd je naozaj skvelý spôsob, ako poriadne naštartovať svoj život a meniť ho k lepšiemu. Toto jednoduché, no veľmi efektívne pravidlo využíva množstvo úspešných ľudí, ktorí aj vďaka práve nemu teraz sedia na svojej jachte niekde uprostred mora, vo svojich značkových teniskách, obklopení ľuďmi, ktorých nadovšetko milujú.

Toto jednoduché pravidlo ťa dokáže instante zbaviť strachu a akýchkoľvek obáv, pretože na nich nemáš jednoducho čas. Najprv konaj a všetko ostatné nechaj na neskôr. Nadmerné premýšľanie o dôsledkoch alebo ľuďoch je zbytočné.

Zaveď si toto 5 sekundové pravidlo do svojho života aj ty a konečne ži tak, ako si vždy chcel. A uvidíš, možno nakoniec prídeš na to, že všetky tieto veci vôbec nie sú zložité – to len naša hlava a negatívne myšlienky nám to všetko znepríjemňujú.

Držím ti palce.

(Visited 449 times, 3 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *