Dlho-mesačná snaha taxikárov sa vyplatila. Bratislavský súd vydal prednedávnom uznesenie, v ktorom súd ukladá Uberu povinnosť zdržať sa prevádzkovania aj sprostredkúvania taxislužby na území SR. Dôvodom je nesplnenie určitých požiadaviek, ktoré by mali podľa zákona prevádzkovatelia akýchkoľvek taxislužieb spĺňať. Vodiči Uberu jazdili bez platných taxikárskych licencií či bez živnostenského listu. Práve to sa nepáčilo taxikárom, nie len na Slovensku, ktorí zorganizovali nejeden protest, aby dali najavo súdom, aby Uber v krajinách zakázali. Na Slovensku sa im to podarilo!

Mimoriadne obľúbená služba Uber funguje na Slovensku už nejaký ten rok a za ten čas si ju stihlo obľúbiť množstvo ľudí z Bratislavy a jej okolia. Hlavnou výhodou voči tradičným taxíkom je cena, za akú sa dokážete pomocou Uberu prepraviť. Tá je nižšia o niekoľko eur. Celá služba využíva modernú aplikáciu, ktorá je prehľadná a jednoduchá na používanie. Jednoducho si zavoláte Uber vodiča, nasadnete a vystúpite. O nič iné sa nestaráte ani vy, ani vodič. Peniaze za jazdu sa vám strhnú z kreditky a pripíšu sa vodičovi, ktorý vás viezol.

zdroj: pexels.com

Práve vďaka týmto vychytávkam a jednoduchosti začali taxikári prichádzať o prácu. Kto si jazdu Uberom vyskúšal, mi dá za pravdu, že taxikári oproti Uberu nemajú šancu. Už vôbec nie Bratislavskí taxikári, ktorí sú nechválne známi tým, že si dokážu za 3 minúty jazdy vypýtať hoc aj 20 eur.

Využívanie služby vodičmi bez licencií sa však nepáčilo samotným taxikárom, ktorí podnikli proti Uberu hneď niekoľko protestov. Častokrát neúspešne. Úspešnou bola až žaloba Občianskeho združenia koncesovaných taxikárov, ktoré poukázalo na fakt, že vodiči Uberu nie sú dostatočne legálne kvalifikovaní na to, aby boli zamestnancami taxislužby. Nanešťastie, súd dal združeniu za pravdu a Uberu nariadil prerušenie služby na území Slovenska, pokým nesplnia podmienky taxikárov. Nie je teda vylúčené, že sa táto obľúbená služba na Slovensko vráti opäť, a vraj to nepotrvá dlho. Spoločnosť Uber sa totiž vyjadrila, že dôkladne pracuje na splnenie legislatívnych podmienok, aby mohla svoje služby opäť na našom území sprístupniť.

(Visited 143 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *