Áno, v posledných dňoch sme boli svedkami počinu od Porsche, čo môže zároveň označovať konečný výstup súčasnej genrácie 911.  Konkrétne tento model bol skonštruovaný nemeckeou precíznosťou na oslavu pri príležitosti 70 rokov športových áut Porsche (prvý model Porsche 356 spatrilo svetlo sveta presne pred 70 rokmi).

A hoci to Porsche oficiálne neoznámilo, je všetkým takmer nadovšetko jasné, že výroba sa blížu ku koncu a my tak budeme mať možnosť spatriť úplne novú generáciu tohto ikonického vozidla. Aj keď priznajme si… keďže je to Porsche, toľko zmien v oblasti dizajnu asi nemožno očakávať. 

No Porsche momentálne stále netuší, či sa model 911 Speedster Concept dostane do produkcie. O tom sa rozhodne až počas najbližších mesiacov. Z našej strany je odpoveď naprosto jasná. Porsche, prosím… urobte to! Pretože práve teraz sa pozeráte na GT3 kabriolet a preto nie je pochýb, že by ho mnohí z nás chceli vidieť aj reálne na cestách.

zdroj: topgear.com

Celé telo stojí na základoch Porsche Carrera 4 Cabriolet, avšak podľa slov výrobcu je celé šasi odvodené od modelu GT3. Konkrétne špecifikácie totho modelu zatiaľ zverejnené neboli, no už teraz môžeme očakávať, že sa nebude jednať o auto určené na denné nákupy. Porsche uvádza, že by sa malo ísť o klasický šesťválec, pravdepodobne o objeme 4.0 a výkonom cez 500 koňských síl. Podstatou by mala byť šesťstupňová manuálna prevodovka. 

zdroj: topgear.com

Daný model si svoju svetovú premiéru odkrútil  v Nemecku a celé to prestavuje akési zoskúpenie  pre Porsche jedinenčných prvkov. Základom je napríklad kratšie, zkosené čelné sklo, odstránené bočné okná a špeciálne ukončenie zadnej časti v karbonovom prevedení. Celý interiér je prešívaný kožou s ozančením ”Cognac 356”. Samozrejmosťou sú sedadlá z uhlíkových vlákien (podobné by ste našli aj v modely 918 Spyder) a jediný zvuk, ktorý budete môcť počuť je fenomenálny ”sound” motora. Pretože celý infotainment systém vrátane rádia a navigácie bol z dôvodu úspory hmotnosti odstránený. Kolesá sú v štýle Fuchs 21 s tradičnými stredovými uzávermi. V retro štýle sú riešené aj spätné zrkadlá, uzáver palivovej nádrže a nepovšimnuté by nemali zostať ani striebonrý lak a svetlomety so zaujímavým vzorom symbolizujúc minulosť Porsche. 

zdroj: topgear.com
(Visited 71 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *