Úspešný slovenský cyklista sa rozhodol si napraviť renomé z predchádzajúceho roka a v závode Tour de France získava skvelé druhé miesto. Peťo Sagan zamieril v prvej etape závodu na popredné priečky, avšak napokon ho prekonal Fernando Gaviria. Tento ambiciózny Slovák mal krátko pred koncom našliapnuté na veľmi sľubnú pozíciu, no Gaviria si svoje miesto vybojoval najmä tým, že Sagan nemal dostatok priestoru na to, aby s nim mohol súperiť. Na treťom mieste sa umiestnil Marcel Kittel.

Aj napriek tomu, že Saganovi mierne stúpavý povrch vyhovoval, kolumbijský cyklista Gaviria svoj pôvod jednoducho nezaprel a s výraznejšími kopcami takisto nemal najmenší problém. 

Približne 10 kilometrov pred cieľom postihol skupinu nepríjemný pád, ktoré sa našťastie Sagan tento krát nezúčastnil. Aktuálne kolízia sa týkala najmä tímu BMC Racing. A aj napriek tomu, že Peter Sagan to nedotiahol ani na šprintérsku prémiu (skončil na 9. priečke), v konečnom dôsledku nesklamal. Tešiť sa môže z krásneho už spomínaného 2. miesta. Skvelý štart mu otvoril mnohé ďalšie príležitosti na víťazstvo. 

zdroj: refresher.sk<s/div>

(Visited 89 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *