Vyzerá to tak, že sa Pápež rozhodol, že vlastniť 573-koňové Lamborghini Huracan LP 580-2 za múrmi Vatikánu, je plytvanie, aké si toto auto nezaslúži. Patrí totiž na cesty. A tak sa mu rozhodol nájsť nového majiteľa. 

Už minulý rok obletela svet fotografia, na ktorej Pápež František podpisoval nový darček od spoločnosti Lamborghini. Išlo o model Huracan, vyhotovený v bielej farbe, ktorej kontrovali zlaté pruhy a detaily Vatikánskej vlajky, ako aj kožený luxusný interiér, tiež v bielej farbe, ktorá sa dokonale hodí k osobnosti, akou je sám pápež. Keďže však ľudia, ako pápež, majú značne obmedzenú slobodu a na verejných cestách sa nemôžu len tak pohybovať, automobil u pápeža nenašiel využitie.

Pápež sa tak rozhodol pre jeho predaj. Aukčný dom, ktorý tento predaj zastrešuje, odhaduje, že predajná cena by mohla byť okolo 350-tisíc eur. Peniaze z dražby si však pápež nenechá. Ako sám povedal, peniaze z dražby poputujú na dobrú vec. Presnejšie poputuje 70 % na rekonštrukcii obydlí, náboženských priestorov a budov v irackej oblasti Ninive, ktoré utrpelo obrovské škody spôsobené útokmi ISIS. Zvyšných 30 % si rovným dielom rozdelia tri rôzne charity pomáhajúce tým, ktorí to potrebujú najviac.

Aukcia sa bude konať 12. mája.

zdroj: esquire.com

(Visited 206 times, 1 visits today)

1 Komentár z

  1. Pingback: Vydražilo sa pápežove Lambohini Huracan. Rekordná cena predčila očakávania. - Be3

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *