Britský snowboardista, Jamie Barrow, sa postaral o nový svetový rekord, keď sa na zamrznutom jazere St. Moritz, nechal potiahnuť športovým autom Maserati, vďaka čomu dosiahol neuveriteľnej rýchlosti až 150 km/h. Barrow zlomil svetový rekord už minulý rok, keď dosiahol po jazere išiel rýchlosťou 100 km/h. Tento krát posunul latku o čosi vyššie a svoj rekord opäť prekonal.

Snowboardovanie vie byť pekným zážitkom, pri ktorom si užívate každý kúsok svahu. Nie však pri rýchlosti, akej dosiahol mladý britský odvážlivec – Jamie Barrow. Na snowboarde dokázal ísť neskutočne rýchlo a zapísať sa tak do knihy svetových rekordov.

Už minulý rok sa pokúsil o podobný kúsok, keď dosiahol 100 kilometrovú rýchlosť, vďaka čomu vytvoril nový rekord. Tento rok si však povedal, že svoj rekord opäť prekoná – a to hneď o 50 kilometrov za hodinu.

„Nie, nebál som sa tak vysokej rýchlosti, aj keď by som sa asi báť mal, avšak vcelku som si to užíval. Avšak touto rýchlosťou to nekončí, chcem ísť ešte rýchlejšie. Ďalším cieľom je dosiahnuť 200 km/h.“ vyjadril sa britský odvážlivec pre MailOnline Travel.

„Jediný strach, ktorý som mal bol z toho, ak by sa niečo pokazilo. Mohol sa napríklad prelomiť ľad na jazere alebo by vodič mohol stratiť nad autom kontrolu. S tým som sa musel vysporiadať. Našťastie, auto si viedlo neskutočne dobre a podalo úžasný výkon.“, dodal Jamie.

Minulý rok dosiahol rýchlosť 100 km/h. Vtedy však bola trať o dosť kratšia a sneh bol veľmi jemný, čo nedovoľovalo autu získať vysokú rýchlosť a auto nepodalo požadovaný výkon. Teraz si však na pomoc zobral vyše 350-koňové Maserati Levante, ktorému obuli špeciálne pneumatiky Pirelli Scorpion. Tie boli špeciálne upravené práve pre túto udalosť. Každá pneumatika obsahovala 474 hrotov a bola prispôsobená pre ten najlepší záber na zamrznutom jazere.

Meranie svetového rekordu malo tiež svoje striktné pravidlá. Pri trati boli na 100 metroch rozmiestnené špeciálne meracie zariadenia, ktoré mali zaznamenávať rýchlosť. Myslieť však museli aj na bezpečnosť, keďže zastaviť takmer 2 tonové auto na zamrznutom jazere môže byť vcelku problém. Preto museli trať predĺžiť o 400 metrov na oboch koncoch, aby tak dali možnosť Maserati bezpečne zrýchliť a zabrzdiť. Trať tak merala viac ako 900 metrov. 

Jacob Nyborg, vedúci marketingu pre Maserati, povedal: „Je to úžasný počin. Hneď, ako sme sa o tejto myšlienke začali s Jamiem rozprávať, vedel som, že Maserati musí byť pri tom. A práve nové SUV Maserati Levante bolo tou správnou voľbou pre Jamieho. Taktiež to bol skvelý spôsob, ako ukázať svetu úžasné off-road schopnosti nového Levante.“.

zdroj: dailymail.co.uk

(Visited 127 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *