Reč je o 12 ročnom školákovi z Austrálie, ktorý sa hádku s rodičmi rozhodol vyriešiť naozaj netradične. Ušiel z domu. Teda lepšie povedané odletel – a to priamo na Bali, kde strávil 4 dni v luxusnom hoteli.

Hanblivý školák nemohol vystáť hnev a hádku s rodičmi, a tak sa rozhodol utiecť z domu. Chlapec, ktorý nechcel byť menovaný, najprv z maminej peňaženky ukradol kreditnú kartu a na internete si vyhľadal najlacnejší let priamo na Bali. Hľadanie letu mu mierne skomplikoval jeho vek, keďže nie všetky aeorlinky povolia cestovanie osobe mladšej ako 15 či 18 rokov, ak nie je s doprovodom dospelého. Chlapcovi sa však podarilo nájsť aerolinku, ktorá to povoľovala, a tak si zabookoval letenku v školský deň, aby sa rodičom nezdalo podozrivé, že nie je doma.

Vynaliezavý mladík potom prekabátil svoju babku, aby mu ukázala jeho cestovný pas, ktorý si potom ukryl a odišiel vlakom na letisko. A dobrodružstvo sa mohlo začať.

zdroj: NINE

Na letisku mladík prešiel výstupnou kontrolou bez problémov a nastúpil na lietadlo, smerujúce cez celú Austráliu, zo Sydney do Perth a následne prestúpil na lietadlo do mesta Denpasar, Bali.

Ako sám chlapec neskôr povedal, bol šokovaný, že sa ho nikto na medzinárodnom letisku v Perthe nespýtal, prečo cestuje sám. „Len si odo mňa vyžiadali študentskú kartu a pas, aby zistili, či mám nad 12 rokov a že študujem.“ povedal chlapec pre 9news.

Medzitým však jeho rodičia nahlásili políciu jeho zmiznutie, keďže sa neukázal v škole a neprišiel ani domov. Zatiaľ čo sa rodičia strachovali, odvážny mladík si užíval nevídaný luxus v 4-hviezdičkových hoteloch All Seasons.

Chlapcova matka Ema povedala, že bola šokovaná a znechutená zároveň. Neskôr dodala: „Nemám slov. Sama neviem popísať ten pocit, aký sme mali, keď sme sa dozvedeli že odletel preč z krajiny.“ Taktiež prezradila, že jej syn jednoducho nemá rád slovo „NIE“.

zdroj: NINE

Chlapcovi sa však výlet nesmierne páčil. „Bolo to úžasné, pretože som chcel zažiť dobrodružstvo.“, dodal mladík. Hneď ako ho lokalizovali, chlapec sa šťastlivo a v zdraví vrátil späť domov. Jeho rodičov tak zjavne nepoteší nie len chlapcove chovanie, ale aj vcelku vysoký účet za 4 dni v luxusných hoteloch na slnečnom Bali.

zdroj: mirror.co.uk

(Visited 215 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *